Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


denisa

denisaLocatie necunoscuta

Ce inseamna daca visezi cu baiatu care iti place de 8 ori la rad aproape si ca vrea sa ma ia in brate va rog sa imi lasati com daca vrei sa imi spuneti ceva spunetimi si pe mess is pysi_pysicutza_taa


Citeaza mesajul

Andrada

AndradaLocatie necunoscuta

Cred ca il iubesti dar nu vrei sa rewcunosti si poate ca si el te iubeste dc nu il intrebi


Citeaza mesajul

sanda

sandaLocatie necunoscuta

Buna, in urma cu 2 luni am visat ca eram in casa bunicii. intr-o camera era familia mea si in cealalta cea a sotului. a venit un cutremur mare s-au daramat toate casele din jur, dar casa noastra a ramas in picioare. s-au adunat daramaturi si multe cioburi care au ajuns pana la baza ferestrelor, dar nu au intrat in casa. doar ferestrele de la camera erau sparte. in urma cu o sapt. am visat ca eu si sotul meu ieseam dintr-o mlastina incarcati cu mal galben.si pe masura ce ieseam se curata pur si simplu mizeria si malul de pe noi


Citeaza mesajul

schipor ramona

schipor ramonaLocatie necunoscuta

Il tot visez pe fostul meu iubit de vreo 2 sap ca ma impac cu el ce inseamna


Citeaza mesajul

Ella

EllaLocatie necunoscuta

il tot visez pe fostul meu iubit de vreo 2 sap ca ma impac cu el ce inseamna
cred ca inseamna ca vrei sa te impaci cu el dar...din pacate e ceva irealizabil,sorry,am fost in aceeasi situatie ca si tine


Citeaza mesajul

carina

carinaLocatie necunoscuta

Am fost cu un baiat 1an jumate trebuia sa ne casatorim dar ne am despartit acum 3 luni...de atunci toate neamurile il viseaza,,,l am visat si eu aseara,eram la masa la parinti lui acs a venit si el dar eu nu puteam manca pt k daca el ma privea imi cadea mancarea din gura...are vreo semnificatie sau e doar un vis???


Citeaza mesajul

dana

danaLocatie necunoscuta

am fost cu un baiat 1an jumate trebuia sa ne casatorim dar ne am despartit acum 3 luni...de atunci toate neamurile il viseaza,,,l am visat si eu aseara,eram la masa la parinti lui acs a venit si el dar eu nu puteam manca pt k daca el ma privea imi cadea mancarea din gura...are vreo semnificatie sau e doar un vis???
eu l-am visat pe fostul iubit, care o sa aiba nunta peste 3 saptamani, ca era suparat la nunta lui, nu era imbracat in costum de mire, ci in blugi si o bluza, eu ii ziceam ca s-a ingrasat, si il intrebam de ce e suparat, ca se vedea ca e nefericit. Sotia lui era insa imbracata in mireasa dar avea cizme negre, simple, fara toc, cam urate, si se ascundea cand m-a vazut, uitandu-s eurat la mine. IAR EL INCEPUSE SA-MI ZICA CA E SUPARAT CA RA FI BOLNAV, DAR EU NU-L CREDEAM, SI S-A TERMINAT VISUL, incercand sa aflu daca intr-adevar e fericit ca se insoara


Citeaza mesajul

danna

dannaLocatie necunoscuta

am fost cu un baiat 1an jumate trebuia sa ne casatorim dar ne am despartit acum 3 luni...de atunci toate neamurile il viseaza,,,l am visat si eu aseara,eram la masa la parinti lui acs a venit si el dar eu nu puteam manca pt k daca el ma privea imi cadea mancarea din gura...are vreo semnificatie sau e doar un vis???
eu l-am visat pe fostul iubit, care o sa aiba nunta peste 3 saptamani, ca era suparat la nunta lui, nu era imbracat in costum de mire, ci in blugi si o bluza, eu ii ziceam ca s-a ingrasat, si il intrebam de ce e suparat, ca se vedea ca e nefericit. Sotia lui era insa imbracata in mireasa dar avea cizme negre, simple, fara toc, cam urate, si se ascundea cand m-a vazut, uitandu-s eurat la mine. IAR EL INCEPUSE SA-MI ZICA CA E SUPARAT CA RA FI BOLNAV, DAR EU NU-L CREDEAM, SI S-A TERMINAT VISUL, incercand sa aflu daca intr-adevar e fericit ca se insoara
ce poate sa insemne visul? ca va fi neferict cu ea, pentru ca asa cred, ca nu mi se par deloc potriviti si nici nu par un cuplu indragostit


Citeaza mesajul

Teodora

TeodoraLocatie necunoscuta

Matusa mea mi-a zis ca daca visezi ceva se intampla exact opusul.......


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

buna, in urma cu 2 luni am visat ca eram in casa bunicii. intr-o camera era familia mea si in cealalta cea a sotului. a venit un cutremur mare s-au daramat toate casele din jur, dar casa noastra a ramas in picioare. s-au adunat daramaturi si multe cioburi care au ajuns pana la baza ferestrelor, dar nu au intrat in casa. doar ferestrele de la camera erau sparte. in urma cu o sapt. am visat ca eu si sotul meu ieseam dintr-o mlastina incarcati cu mal galben.si pe masura ce ieseam se curata pur si simplu mizeria si malul de pe noi
Daca camerele DVs erau situate vis-a-vis una faţa de alta - posibil sa aveţi unele confruntari cu familia soţului DVS, daca erau alaturi, evenimentele descrise mai jos se vor referi la toţi luaţi în ansamblu. Cutremurul cu siguranţa, semnifica o schimbare a locului de trai, care posibil sa reiasa din relaţiile cu familia soţului. Faptul ca casa DVS nu s-a darâmat -schimbarile pe DVS n-o sa va afecteze în mare masura, o sa ieşiţi din situaţie. Visul al doilea, concretizeaza situaţia şi se refera la o ieşire a DVS cu soţul (ieşeaţi împreuna) din nişte greutaţi. Culoarea galbena semnifica tradare, invidie, dar debarasându-va de mâl, va veţi debarasa şi de aceste semnificaţii. Visul Va preîntîmpina de nişte greutaţi din care ve-ţi ieşi cu bine. A-şi dori sa faceţi un comentariu. Eu din 1992 ma ocup intens de semnificaţia viselor şi conteaza daca e corecta semnificaţia oferita de mine.


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 27 posturi