Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

buna, in urma cu 2 luni am visat ca eram in casa bunicii. intr-o camera era familia mea si in cealalta cea a sotului. a venit un cutremur mare s-au daramat toate casele din jur, dar casa noastra a ramas in picioare. s-au adunat daramaturi si multe cioburi care au ajuns pana la baza ferestrelor, dar nu au intrat in casa. doar ferestrele de la camera erau sparte. in urma cu o sapt. am visat ca eu si sotul meu ieseam dintr-o mlastina incarcati cu mal galben.si pe masura ce ieseam se curata pur si simplu mizeria si malul de pe noi
Daca camerele DVs erau situate vis-a-vis una faţa de alta - posibil sa aveţi unele confruntari cu familia soţului DVS, daca erau alaturi, evenimentele descrise mai jos se vor referi la toţi luaţi în ansamblu. Cutremurul cu siguranţa, semnifica o schimbare a locului de trai, care posibil sa reiasa din relaţiile cu familia soţului. Faptul ca casa DVS nu s-a darâmat -schimbarile pe DVS n-o sa va afecteze în mare masura, o sa ieşiţi din situaţie. Visul al doilea, concretizeaza situaţia şi se refera la o ieşire a DVS cu soţul (ieşeaţi împreuna) din nişte greutaţi. Culoarea galbena semnifica tradare, invidie, dar debarasându-va de mâl, va veţi debarasa şi de aceste semnificaţii. Visul Va preîntîmpina de nişte greutaţi din care ve-ţi ieşi cu bine. A-şi dori sa faceţi un comentariu. Eu din 1992 ma ocup intens de semnificaţia viselor şi conteaza daca e corecta semnificaţia oferita de mine.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

ce inseamna daca visezi cu baiatu care iti place de 8 ori la rad aproape si ca vrea sa ma ia in brate va rog sa imi lasati com daca vrei sa imi spuneti ceva spunetimi si pe mess is pysi_pysicutza_taa
A te afla în braţele cuiva - relaţii de dragoste, de casatorie. Dar nu s-a vazut acţiunea, doar intenţia. Daca v-aţi fi vazut în braţe, puteau fi relaţii de dragoste sau casatorie. În cazul dat -este vorba doar de intenţiile cuiva (a DVS sau a baiatului pe care îl placeţi). Succese.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

ce inseamna daca visezi cu baiatu care iti place de 8 ori la rad aproape si ca vrea sa ma ia in brate va rog sa imi lasati com daca vrei sa imi spuneti ceva spunetimi si pe mess is pysi_pysicutza_taa
A te afla în braţele cuiva - relaţii de dragoste, de casatorie. Dar nu s-a vazut acţiunea, doar intenţia. Daca v-aţi fi vazut în braţe, puteau fi relaţii de dragoste sau casatorie. În cazul dat -este vorba doar de intenţiile cuiva (a DVS sau a baiatului pe care îl placeţi)


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

A te afla în braţele cuiva - relaţii de dragoste, de casatorie. Dar nu s-a vazut acţiunea, doar intenţia. Daca v-aţi fi vazut în braţe, puteau fi relaţii de dragoste sau casatorie. În cazul dat -este vorba doar de intenţiile cuiva (a DVS sau a baiatului pe care îl placeţi)


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

ce inseamna daca visezi cu baiatu care iti place de 8 ori la rad aproape si ca vrea sa ma ia in brate va rog sa imi lasati com daca vrei sa imi spuneti ceva spunetimi si pe mess is pysi_pysicutza_taa
A te afla în braţele cuiva - relaţii de dragoste, de casatorie. Dar nu s-a vazut acţiunea, doar intenţia. Daca v-aţi fi vazut în braţe, puteau fi relaţii de dragoste sau casatorie. În cazul dat -este vorba doar de intenţiile cuiva (a DVS sau a baiatului pe care îl placeţi)


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

ce inseamna daca visezi cu baiatu care iti place de 8 ori la rad aproape si ca vrea sa ma ia in brate va rog sa imi lasati com daca vrei sa imi spuneti ceva spunetimi si pe mess is pysi_pysicutza_taa
A te afla în braţele cuiva - relaţii de dragoste, de casatorie. Dar nu s-a vazut acţiunea, doar intenţia. Daca v-aţi fi vazut în braţe, puteau fi relaţii de dragoste sau casatorie. În cazul dat -este vorba doar de intenţiile cuiva (a DVS sau a baiatului pe care îl placeţi)


Citeaza mesajul

dana

danaLocatie necunoscuta

M am despartit de sotul meu el este in alta tara eu sunt in alta tara si se intampla sa il mai visez insa in nici un caz nu exista cale de impacare probabil pt ca a avut discutii cu familia lui despre mine in ziua respectiva insa nu e vb de impacare .


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

M am despartit de sotul meu el este in alta tara eu sunt in alta tara si se intampla sa il mai visez insa in nici un caz nu exista cale de impacare probabil pt ca a avut discutii cu familia lui despre mine in ziua respectiva insa nu e vb de impacare .
Depinde de cum îl visaţi. Daca Va apropieţi unul de altul, daca va luaţi de mîini, daca sunteţi suparaţi şi divorţaţi, plîngeţi – aceste acţiuni în vis va pot împaca. Daca sunt nişte acţiuni fara emoţii, fara sa Va atraga atenţia la ceva e vorba de nişte gînduri a unuia din soţi, dar ...toate schimbarile încep de la gînduri.Bafta.


Citeaza mesajul

Mony

MonyLocatie necunoscuta

De doua zile am un vis legat de despartire dar...aceasta despartire se manifesta in diferite feluri...intr`unul din vise ..iubithul meu vorbea la telefon cu o femeie..si i`a spus ca o iubeste iar in momentul acela i`am zs k totul intre noi s`a terminat iar el mi`a rasp k si asa voia sa termine,a venit acea femeie s`au sarutat...eu plangeam in continuu si m`am hotarat sa ma arunc in fatsza unei masini...muream..el m`a luat in brate,mi`a spus sa`l iert,sa nu`l parasesc..ca ma iubeste...dar am murit...sh m`am trezit apoi plangand..oare ce semnifica? iar in altul mi`a spus k mai sta cu doua femei si ca sa ne despartim...iarasi m`am trezit plangand...e ceva in neregula cu mine?ms anticipat..


Citeaza mesajul

ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

de doua zile am un vis legat de despartire dar...aceasta despartire se manifesta in diferite feluri...intr`unul din vise ..iubithul meu vorbea la telefon cu o femeie..si i`a spus ca o iubeste iar in momentul acela i`am zs k totul intre noi s`a terminat iar el mi`a rasp k si asa voia sa termine,a venit acea femeie s`au sarutat...eu plangeam in continuu si m`am hotarat sa ma arunc in fatsza unei masini...muream..el m`a luat in brate,mi`a spus sa`l iert,sa nu`l parasesc..ca ma iubeste...dar am murit...sh m`am trezit apoi plangand..oare ce semnifica? iar in altul mi`a spus k mai sta cu doua femei si ca sa ne despartim...iarasi m`am trezit plangand...e ceva in neregula cu mine?ms anticipat..
Telefon – ve-ţi afla cu siguranţa o noutate, posibil în care este implicata o femeie, despre o femeie. Sarutul lor este în folosul DVS şi semnifica desparţire pentru altcineva, nu pentru DVS. Faptul ca DVS a-ţi murit semnifica ceva pozitiv - veşti bune, un eveniment bun, ispravire, poate semnifica şi o perioda liniştita în viaţa dvs. Este un vis obişnuit pentru o femeie care se gîndeşte la viaţa sa, totul va fi ok. Bafta.


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 27 posturi