Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


adela

adelaLocatie necunoscuta

Am visat k tatal meu care a murit acum un an a mai murit odaata...adik ne a sunat mama si ne achemat p totii fratii acs k a murit tata,noi am plecat in romania si knd am juns acolo eu imi cautam haine negre intro lada dar nu gaseam dekt haine deschise la culoare su inchise dar nu negre,iar la un momendat un domn ne a intrebat ce facem il inmormantam iar pe tata iar noi abia atunci ne am dat seama k el murise de fapt de mult......as vrea sa stiu ce inseamna acest vis!


Citeaza mesajul

Geanina

GeaninaLocatie necunoscuta

Daca tatal tau nu era mort iti spuneam ceva dar find mort iti spun ca moartea in is inseamna nastere,un nou inceput


Citeaza mesajul

Mira

MiraLocatie necunoscuta

Eu stiu ca daca visezi cu morti inseamna ca in ziua aceea v-a ploua, ceea ce inseamna renastere


Citeaza mesajul

Madalina

MadalinaLocatie necunoscuta

daca tatal tau nu era mort iti spuneam ceva dar find mort iti spun ca moartea in is inseamna nastere,un nou inceput
daca visezi ca a murit cineva inseamna ca acestuia a murit moartea


Citeaza mesajul

sarah

sarahLocatie necunoscuta

Eu am visat aseara ceva foarte...ciudat.Fostul meu prieten este din turcia iar eu evident locuiesc in Romania...am visat ca am luat un autobuz si in 15 minute am ajuns direct la el iar el m-a asteptat si ma sarutat ca si cum eram inc aimpreuna dar noi nu mai suntem de aproape un an si nici nu ne-am mai vazut deloc.Stiu ca el avea de gand sa ma prezinte prietenilor lui dra eu in mitnea mea ma gandeam ca vrea doar sa se laude cu mine.Matusa mea m-a sunat si a trebui sa vina repede dupa mine sa ma duca inapoi acasa.Acolo,era iar el si imi spunea ca este foarte obosit si tot incerca sa se aproapie de mine iar eu il tot evitam.Intr-un final eu mi-am pregatit patul ca sa ma odihnesc dorind sa se aseze si el dar el era in camera alaturata.Eram dezamagita ca nu venise la mine in camera si l-am intrebat daca pot sa stau si eu cu el si el mi-a spus:du-te.In mintea mea ma gandisem ca el nu a itneles ce am intrebat eu el fiind turc si eu romanca......m-am trezit confuza...pentru ca totusi a trecut un an.ce ar putea insemna??


Citeaza mesajul

adina

adinaLocatie necunoscuta

Iubitu meu a murit acum un an de atunci am ramas traumatizata,in fiecare seara imi doresc sal visez.cateodata visez k imi cere sal vizitez,sa merg la el.il visez k ma saruta k ma tine in brate.aseara lam visat in locu unde a facut acident k ma chema la el zicea k ma iubeste si ca o sa fim fericiti,eu am vrut sa ma duc la el dar atunci mam trezit.ce inseamna acest vis?


Citeaza mesajul

Alexandra

AlexandraLocatie necunoscuta

Am visat ca fostul iubit s-a sinucis. S-a aruncat de pe bloc si totul parea ff real. Nu m-am trezit imediat ci visul a mai durat ceva vreme timp in care eu incercam cu disperare sa ma conving ca inca mai poate fi salvat. Apoi am visat ca imi cade smaltul de pe un dinte din fata. Nu tot dintele ci doar invelisul stralucitor de smalt.


Citeaza mesajul

crina

crinaLocatie necunoscuta

am visat k tatal meu care a murit acum un an a mai murit odaata...adik ne a sunat mama si ne achemat p totii fratii acs k a murit tata,noi am plecat in romania si knd am juns acolo eu imi cautam haine negre intro lada dar nu gaseam dekt haine deschise la culoare su inchise dar nu negre,iar la un momendat un domn ne a intrebat ce facem il inmormantam iar pe tata iar noi abia atunci ne am dat seama k el murise de fapt de mult......as vrea sa stiu ce inseamna acest vis!
lam visat pe tata care e mort de 3 ani mergeam cu trenul statea langa mine si nu zicea nimik,am ajuns la o casa frumoasa dar camera care noi treubia sa inchiriem era numai din vaiuga sau caramida mam intalnit cu fratele meu cu care nu vb de cativa ani eram suparata si ma gandeam la iubitul meu ca nu stie unde sunt,am plecat cu toti si neam intalnit cu o vecina pe care am luato deoparte sa nu ma auda nimeni si iam zis sa vina cu mine ca miam uitat tal in casa aia si tre sal su pe iubitu meu ca nu mai pot mergand dupa tel mam intalnit cu el si iam sarit in brate el era beat mia zis ca a baut 3sticle de suparare ca am plecat eu,iam cerut bani de atel sa mergem amandoi si vecina ii statem numai in brate si nu ne mai dadeam drumul...imi spuneti va rog ce inseamna


Citeaza mesajul

Maria

MariaLocatie necunoscuta

Si eu am visat ceva foarte ciudat. Imi salvam un amic dintr-o inchisoare a unei manastiri, cand ne-au descoperit calugarii si au inceput sa ne fugareasca. Ni s-a facut foarte frica. Cand am iesit din manastire am vazut ca in fata noastra era un camp foarte larg, iar in dreapta era o casa de boieri, mica si parasita. Am fugit pe o alee spre ea,cu gandul sa ne ascundem in padure. Dar aleea a dat intr-o curte interioara mare. Ne simteam in siguranta acolo, de parca ar fi fost un loc sfant. Pe jos am vazut un om mort fara un picior, fara fata, multe cruci trantite, mult praf. In dreapta era un cimitir foarte aglomerat. Am mers pana langa un gard unde amicul meu se aseza, ca era ranit la un picior. Curand au venit doi oameni, un barbat si o femeie pe care ii cunosteam in vis, care mi-au spus ca calugarii ma vor cauta toata noaptea, dar ca aici e un loc bun. Dupa care ei au disparut. Cand ma gandeam unde sa ne adapostim, am vazut niste usi foarte mari de piatra, pe care era simbolul ala cu cercuri concentrice, ca cel care se foloseste la hipnoza. Fara sa le ating, se deschid. Inauntru e o biserica neterminata, pe tavan sunt scrijelite scene din viata lui Iisus. Pe jos peste tot e praf, caramida, ciment. Usa se inchide in urma noastra si atunci, probabil din cauza zgomotului, cad bucati din tavan. E lumina in biserica, multa. Ma duc spre zona altarului, unde nu e iconostas, nimic. Doar o vitrina cu obiecte de impartasanie pentru cultul ortodox si pentru cel catolic, multe cruci, cateva icoane si straie preotesti. Mai e si o masa acoperita cu o fata de masa albastra. Deodata apare un preot frumos care imi spune ca putem sta aici, ca o sa aiba grija de noi. Imi spune povestea bisericii, ca abia se construia cand a fost cotropit orasul si ca el nu a vrut sa isi paraseasca "locul de slujire", cum a spus el. Apoi m-a intrebat de viata mea, mi-a dat niste sfaturi, din care nu am mai ramas decat cu "iarta". Apoi se aseaza cu capul pe o perna si se descompune, dar ramane uscat, ca moastele. Dupa aia se ridica, se face iar frumos si striga "sa ne adunam la sf liturghie". Atunci se deschid usile si mortii ies din morminte si vin la slujba. Trebuie sa mai spun ca atunci cand am intrat in biserica am simtit ca m-am schimbat, apoi, cand ma rugam alaturi de cei morti, ma simteam linistita. Din toate interpretarile imi iese ceva foarte vag si contradictoriu. Ma poate ajuta cineva cu o interpretare?


Citeaza mesajul

marialy

marialyLocatie necunoscuta

Eu am visat ca am venit de la scoala si cand mam dus la geam sa vad daca vin parintii mei iam vazut cand au murit in accident. ma puteti ajuta si pe mine sa inteleg ce este cu acest vis? de cand l-am visat nu mai pot sa mai dorm


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 24 posturi