Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

eu am visat ca am venit de la scoala si cand mam dus la geam sa vad daca vin parintii mei iam vazut cand au murit in accident. ma puteti ajuta si pe mine sa inteleg ce este cu acest vis? de cand l-am visat nu mai pot sa mai dorm
Cu parinţii DVS n-o sa se întâmple nimic rau, nu va faceţi griji. Totul va fi invers. Accidentul în vis poate semnifica mari schimbari spre bine. Moarte în vis nu semnifica moarte în realitate. E clar ca mai depinde de emoţii, ce va surprins, va atras atenţia, distanţa (mare – mult timp, mica- invers, în care pot avea loc evenimentele), dan nu semnifica nimic rau. Visul va preîntâmpina despre careva schimbari – rugaţi-va la Dumnezeu sa fie cât se poate de bune. Bafta.


Citeaza mesajul

corina

corinaLocatie necunoscuta

Va rog ajutati-ma cu o interpretare, m-am trezit aproape plangand din vis/cosmar...am visat ca prietenul meu a murit, l-am pus in sicriu, il plangeam evident, eram distrusa, iar la un moment dat a venit cineva din familia lui (cred ca era din fam lui, nu-mi mai aduc aminte persoana) si ne-a interzis sa mai stam langa sicriu...cert e ca sunt ingrozita, fiindca l-am vazut foarte clar la fata, si parea un cadavru in adevaratul sens al cuvantului.in fine...in disperarea mea..am ajuns sa caut o toaleta, intr-un spital/scoala(era 2in 1) extrem de murdar..vechi, parasit, insa cu pacienti nebuni...si am intalnim o femeie(nu am vazut-o in viata mea in realiatate :|) pe care am luat-o in brate.In cele din urma ma aflam iar in casa unde era iubitul meu mort, si deodata vad ca intra o tipa pe usa ce semana cu femeia de la spital pe care o luasem in brate...ea ne-a zis, mie si mamei iubitului meu, ca el nu mai este bolnav, ca s-au gresit analizele si ca e posibil ca sa fie doar in moarte clinica...am plecat in fuga la el, plangand, sa-l scot din sicriu...si cand am ajuns acolo, el statea(in sicriu) in pozitia de somn pe care o obisnuieste.Am vazut ca respira, insa pe fata era pliiiin de bube, ca si cum se descompunea pielea.Chiar si asa l-am sarutat, eram nespus de fericita ca nu e mort...insa m-a ingrozit cosmarul asta, si stiu ca sicriul inseamna moarte(as inebuni daca s-ar intampla ceva cu el, doamne!) !va rog ajutati-ma!


Citeaza mesajul

Mada

MadaLocatie necunoscuta

Eu am visat ca stateam pe o banca cu o prietena foarte buna si vorbeam in fata Palatului Culturii din Iasi(oras in care si stau) in timp ce vorbeam cu ea...am intors capul spre intrarea in palat si...am vazut ca avean lipit de frunte un pistol care era tinut de o mana...barbateasca dar unghiile era date cu oja rosie .... si...dupa ce am spus de doua ori "Nu" a apasat pe tragaci...si m-a omorat...Ma puteti ajuta sa inteleg ce inseamna?Multumesc!


Citeaza mesajul

Ionete Nichita, 14 ani, Prahova.

Ionete Nichita, 14 ani, Prahova.Locatie necunoscuta

Aseara am vazut filmul Inception. Nu ma asteptam ca filmul sa trateze vise ale oamenilor. Dar intre film si unul din visele mele am vazut o asemanare. In film se facea ca atunci cand ti se termina timpul (alocat somnului) sau cand esti omorat in vise te trezesti. Intocmai mi sa intamplat si mie. am visat o data ca mergeam asa cu spatele (nu mai stiu locul unde eram, un depozit, un drum ceva nu mai stiu un labirint foarte greu de amintit) iar cand mam intors nu stiu ce fel de demon cu o sabie mia taiat capul. Nu am simtit nimic. Socul a fost ca dupa ce mia taiat capul iar acesta a cazut jos miam vazut asa corpul stand in picioare si dupa BANG! mam trezit. Cum am zis, visul meu semana mult cu ce se intampla in film. Plus de asta inca ceva sinistru de interesant. Credeti in telepatie? Poate nu, nu va invinui ca nici eu nu credeam pana sa imi dau seama ca uneori pot influenta deciziile oamenilor. Ma gandesc la o legatura imaginara intre mine si persoana aia inchid ochii ma concentrez si repet ce vreau sa ii spun cum ar fi, un exemplu banal: Stateam la scoala, ora de romana facusem toate chestiile alea si ziceam "Ascultal pe andrei, ascultal pe andrei" de mii de ori de mii de ori (vorba vine) si acest lucru sa intamplat. puteti incerca si voi un lucru e sigur nu trebuie anuntata persoana pe care incercati acest lucru atragetio intro alta convorbire si facetio sa nu se gandeasca la lucrul care il pregatiti. Am spus asta deoarece in film mai multi oameni se "conectau" la un vis comun, asta fiind posibil prin telepatie. Apropo foarte des am vise premonitorii, nu mi le amintesc a doua zi, ci in momentul cand fac acel lucru am sentimentul de "deja-vu" eu si cu tata avem mania asta, el a visat 3 brazde si dupa 3 zile a murit bunicu. Daca vi sa intamplat ceva ce mi sa intamplat mie contactatima pe adresa nichita.ionete@yahoo.com (aceeasi pentru mesenger si nichita.ionete@gmail.com intru foarte rar da nu e exclus sa aveti noroc. astept raspunsuri! BAFTA! PS: poate ne vom si intalni sa discutam fata in fata.


Citeaza mesajul

constantina

constantinaLocatie necunoscuta

Am visat ca sotul meu a fost omorat impuscat ....iar dupa un timp a revenit la viat (ca si o moarte clinica)....iar eu plangeam si frati mei radeau si-mi intorceau spatele ....ce semnifica visul a sta sunt foarte ingrijorata...camiconstantina@yahoo.com


Citeaza mesajul

Ana Maria Kat

Ana Maria KatSibiu, Romania

Cam aiurea conectarea prin FB, astea-s chestii cat de cat private. In fine. Am visat ca o ruda prin alianta, raposata, imi transmitea un mesaj. Eu stiam in vis ca el e mort si ca mi-a aparut pentru a-mi transmite un mesaj, deci eram constienta de asta. Dar mesajul mi-a fost neclar. Mi-a zis sa ma apar de niste creaturi... un fel de ingeri... la prima impresie ar parea buni dar nu stiu de ce o zicea ca si cum ar fi semnificat ceva rau. Si parca implica faptul ca vor revolutiona cumva lumea... Vreo vrajitoare p-acilisea sa-mi spuna ce si cum? ;-s


Citeaza mesajul

Finetze Blandetze

Finetze BlandetzeLocatie necunoscuta

Acum ceva vreme am avut cel mai ciudat vis din viata mea.Ma rugasem la o icoana inainte de a avea visul,si i-am cerut Bunui Dumnezeu sa-mi visez viitorul sot.Ma trezisem intr-o biserica foarte mare si foarte dichisita.Era biserica din orasul bunicilor mei,dar era terminata renovarea.Am cumparat o sticla de aiasma,iar cand am ajuns acasa l-am intalnit pe bunicul meu mort.Citea un rebus(specific ca lui ii placeau rebusurile)si a vb cu mn si mi-a zis ca este bine,ca a ajuns in Rai(a fost dupa parastasul de 6 sapt)si a zis ca a avut o depresie la inceput,dar ca acuma este fericit.Dupa ce am mai vb,l-am intrebat cati copii voi avea,cine va fi viitorul sot si cati ani o sa traiesc.A zis ca nu paote sa-mi zica.Eu am insistam.M-am trezit in Rai,erau statuile ingerilor.Apoi vine de departe,de pe un tron de lemn un batran.Bunicul meu era acolo.Am vazut in globul de cristal un baiat(pe kre il cunosc),si batranul mi-a aratat cum se citeste in palma.Mi-a zis ca traiesc 73 de ani sau cel putin asa am vazut in palma,ca era uns cris albastru.Apoi am visat k ii citesc colegei mele de banca,si asa a si fost.Ce inseamna visul acesta?Imi puteti zice?


Citeaza mesajul

Finetze Blandetze

Finetze BlandetzeLocatie necunoscuta

Salutare!Acum 3 zile cred nu mai stiu exact l-am visat pe bunicul meu in casa.Eu eram singura care-l vedea,pt ca stiam si in vis ca el este.El era vesel,isi dorea sa-i aduc o trusa cu unelte(surubelnita,cheie franceza..etc)M-am dus in oras si am luat o cutie plina de unelte.Mamaie le-a examinat si a zis k ,cheia franceza pe kre o aveam nu este buna...apoi nu mai jtiu cum a continuat.....


Citeaza mesajul

Daniel Daniel

Daniel DanielBolintin Vale

daca tatal tau nu era mort iti spuneam ceva dar find mort iti spun ca moartea in is inseamna nastere,un nou inceput
daca visezi ca a murit cineva inseamna ca acestuia a murit moartea
ai dreptate :P


Citeaza mesajul

Alex Dumitru

Alex DumitruCraiova

Mama mia povestit ca a visato pe mama lu tata de 2 ori intro saptaman . Prima data se facea ca e la tara si ca vruia sa ne bage lemne pe foc. A oara lucra nustiu la ce si zice ca dupa ce o sa termine o sa ne ajute si pe noi . Ce inseamna??


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 24 posturi