Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


aurica mociran

aurica mociranLocatie necunoscuta

Am visat azinoapte ca eram undena intrun camp si au sarit pe mine mai multi serpi si eu nu ma puteam scapa de ei si o soparla printre acei serpi


Citeaza mesajul

alex

alexLocatie necunoscuta

Aseara am visat ca parca o vedeta a venit la noi alfonso herrera ai am mers la apa ne-am jucat


Citeaza mesajul

Is transpirat tot

Is transpirat totLocatie necunoscuta

Buna dimineata. Abia m-am trezit, sunt transpirat tot si tremur din toate incheieturile! Am visat ca eram intr-o piatza, noaptea, iar langa mine mergea un caine negru (pechinez sau ceva de genul), foarte prietenos. Eu aveam un topor in mana si i-am taiat coada. Coada lui a ramas suspendata in cateva fire, insa nu i-a curs pic de sange (locul unde era taiata coada era roz). Apoi am incercat sa fug de acel caine si mi-am dat seama ca fug defapt de un sarpe lung care nu-si putea ridica capul de la sol (scuzati cacofonia). Chestia e ca eu nu fugeam pe pamant, ci sarind intre doua garduri de gratii (gen Spider-Man). La un moment dat, un copil imi apare in fatza (sub mine) si incerc sa-l iau pe sus sa-l salvez de sarpe. Sarpele ajunge langa el, dar nu-i face nimic si se uita cu capul inclinat (cu ochiul stang) spre mine. Stiu ca aveam o guma de mestecat pe care am intins-o ca o plasa de pescuit si am aruncat-o peste sarpe, cu gandul ca s-r putea lipi si incurca cat de cat in ea. I-am intins o mana copilului pentru a-l lua din fatza sarpelui, dar acesta s-a uitat la mine cu aceeasi privire cu care se uita si sarpele (aceeasi ochi negri, sticlosi si urati)! Apoi m-am trezit... Ce vrea sa insemne toata harababura asta? Mai am putin si cred ca innebunesc! Va rog, care stiti ce inseamna, postati un raspuns!


Citeaza mesajul

marya

maryaLocatie necunoscuta

Visez foarte des ca i-mi pierd poseta nustiu unde dar ma pomenesc ca nu o mai am si in poseta am toate documentele si o suma de bani si nu stiu unde in ce loc dar ma trezesc fara easi o caut .si mai visez foarte des ca cineva i-mi sparge apartamentul si i-mi ia toate bijuteriile din aur si bani si mereu parca este aceeasi persoana care intra in casa parca sunt tigani


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

Buna dimineata. Abia m-am trezit, sunt transpirat tot si tremur din toate incheieturile! Am visat ca eram intr-o piatza, noaptea, iar langa mine mergea un caine negru (pechinez sau ceva de genul), foarte prietenos. Eu aveam un topor in mana si i-am taiat coada. Coada lui a ramas suspendata in cateva fire, insa nu i-a curs pic de sange (locul unde era taiata coada era roz). Apoi am incercat sa fug de acel caine si mi-am dat seama ca fug defapt de un sarpe lung care nu-si putea ridica capul de la sol (scuzati cacofonia). Chestia e ca eu nu fugeam pe pamant, ci sarind intre doua garduri de gratii (gen Spider-Man). La un moment dat, un copil imi apare in fatza (sub mine) si incerc sa-l iau pe sus sa-l salvez de sarpe. Sarpele ajunge langa el, dar nu-i face nimic si se uita cu capul inclinat (cu ochiul stang) spre mine. Stiu ca aveam o guma de mestecat pe care am intins-o ca o plasa de pescuit si am aruncat-o peste sarpe, cu gandul ca s-r putea lipi si incurca cat de cat in ea. I-am intins o mana copilului pentru a-l lua din fatza sarpelui, dar acesta s-a uitat la mine cu aceeasi privire cu care se uita si sarpele (aceeasi ochi negri, sticlosi si urati)! Apoi m-am trezit... Ce vrea sa insemne toata harababura asta? Mai am putin si cred ca innebunesc! Va rog, care stiti ce inseamna, postati un raspuns!
Cîinele reprezinta un prieten pe care îl aveţi şansa sa îl pierdeţi, ba mai mult - prefacerea acestuia în şarpe - poate însemna tecerea din prieten în duşman. Copilul înseamna ceva bun (fericire, succes, domnişoara, servici - ceva de care de obicei omul se bucura ca şi de un copil) dar , spre regret - acesta s-a uitat la DVS cu aceeaşi privire, ceea ce înseamna ca va fi ceva negativ şi în acest sens. Coada taiata (consecinţa relaţiilor)a cîinelui - DVS a-ţi taiat ceea ce putea urma cu acest prieten. Un lucru este bun ca va ve-ţi debarasa de un prieten care de fapt în orice moment poate deveni duşmanul DVS, deaceea nu Va descurajaţi. Dumnezeu când îţi închide o uşa î-ţi descide ulterior lata. Bafta.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

aseara am visat ca parca o vedeta a venit la noi alfonso herrera ai am mers la apa ne-am jucat
Vedeta înseamna o persoana care nu este cinstita în relaţiile cu DVS. Apa poate însemna în cazul DVS nişte venituri (bani). Fi-ţi atenţi în privinţa aceasta.


Citeaza mesajul

ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

am visat azinoapte ca eram undena intrun camp si au sarit pe mine mai multi serpi si eu nu ma puteam scapa de ei si o soparla printre acei serpi
Şarpele reprezinta duşman, pericol. Probabil o sa aveţi o situaţie cînd mai mulţi oameni o sa fie contra DVS, iar printre ei o sa fie şi un informator de genul sa transmita nişte informaţii (şopîrla - şpion, pers care se ocupa de transmiterea informaţiilor, bîrfelor)


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

visez foarte des ca i-mi pierd poseta nustiu unde dar ma pomenesc ca nu o mai am si in poseta am toate documentele si o suma de bani si nu stiu unde in ce loc dar ma trezesc fara easi o caut .si mai visez foarte des ca cineva i-mi sparge apartamentul si i-mi ia toate bijuteriile din aur si bani si mereu parca este aceeasi persoana care intra in casa parca sunt tigani
Poşeta reprezinta o slujba, un post, servici - pierderea acesteia poate însemna pierderea directa a ceea ce aveţi. Daca am înţeles corect - tîlharul poate însemna un amic (mueratic, amant, mire), faptul ca ştiaţi ca era ţigan poate însemna un scandal în urma acestor relaţii (situaţii ).


Citeaza mesajul

alexandra norvegia

alexandra norvegiaLocatie necunoscuta

Poate sa imi spuna si mie cineva ce inseamna cand visezi ca esti cu mama si sora in cimitir iar mama iti arata 3 morminte pe care spune ca le-a cumparat sa le avem cand vom muri......


Citeaza mesajul

Ioana

IoanaLocatie necunoscuta

am visat azinoapte ca eram undena intrun camp si au sarit pe mine mai multi serpi si eu nu ma puteam scapa de ei si o soparla printre acei serpi
Draga Aurica,nu esti singura care viseaza serpi.Serpii sunt visati foarte des.Inseamna nenoroc in dragoste,dar conteaza si ce facea(exemplu:sarpe avand,calcand,de casa,doarme,fugind,in iarba).Din cate am auzit erai pe camp,adica prin iarba.Deci asta inseamna noroc in amor!Mi-ai spus si de o soparla.Inseamna ca vei da de oameni buni!


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 16 posturi