Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ioana

IoanaLocatie necunoscuta

aseara am visat ca parca o vedeta a venit la noi alfonso herrera ai am mers la apa ne-am jucat
Draga Alex,nu conteaza cu cine ai fost la apa,conteaza ce inseamana apa si ce-ai facut acolo.Daca ai visat apa inseamana ca sperantele ti se vor indeplini.Daca te jucai,inseamna ca dorintele ti se vor indeplini,indiferent care sunt acestea!


Citeaza mesajul

veronica

veronicaLocatie necunoscuta

am visat azinoapte ca eram undena intrun camp si au sarit pe mine mai multi serpi si eu nu ma puteam scapa de ei si o soparla printre acei serpi
Draga Aurica,nu esti singura care viseaza serpi.Serpii sunt visati foarte des.Inseamna nenoroc in dragoste,dar conteaza si ce facea(exemplu:sarpe avand,calcand,de casa,doarme,fugind,in iarba).Din cate am auzit erai pe camp,adica prin iarba.Deci asta inseamna noroc in amor!Mi-ai spus si de o soparla.Inseamna ca vei da de oameni buni!
am visat ca ma certam


Citeaza mesajul

Elena Cristina

Elena CristinaLocatie necunoscuta

Visez frecvent ca imi sparge cineva locuinta,eu sunt in casa si aud cum cineva incearca la usa ,intra si scotoceste casa,tremur de frica ,ma ascund prin casa sa nu ma vada si sunt inspaimantata...asa ma si trezesc SPERIATA


Citeaza mesajul

Laura Daniela

Laura DanielaLocatie necunoscuta

Am visat ca eram intr.un fel de delta si eram cu 2 unchi de ai mei , varul meu si tataimiu.. si fiecare aveam cate o casma in mana.. si la un moment dat apare un sapree mare dintr.o camera.. si i.am taiat capul. Un unchi de al meu m.a intreebat ia vezi are ochii albastrii.. si ii avea si i.am spus ca da are ochii albastrii si mi.a zis ca minti ! si..dupa aceea m.am trezit brusc !


Citeaza mesajul

Madalina Gabriela

Madalina GabrielaLocatie necunoscuta

Am visat...defapt a fost super ciudat, eram intr-o camera obilata si un om, era barbat cred, statea pe un fotoliu rosu. Nu mai stiu cum au aparut, dar cum stateam pe canapea, o gramada de serpi se indreptau spre mine. Am incercat sa imping covorul (tot rosu, defapt toata tapiteria era rosie si era mobila veche). Apoi am incercat sa ma urc pe fotoliul in care statea barbatul, dar el nu ma lasa. Am deschis usa (care dadea afara) si au inceput sa iasa multi gandaci. Dupa canapea se ascundeau 2 serpi - acum e ciudat - pictati in albastru si roz, foarte periculosi. Dupa ce i-am omorat am gasit un pui de al or pe care l-am pastrat.


Citeaza mesajul

Catalina Barbarosie

Catalina BarbarosieLocatie necunoscuta

Salut. Am avut un vis nu prea ciudat, insa oricum straniu. Am visat ca eram undeva intr-o tabara unde erau multi de seama mea si tot a intrebau intr-una cum ma numesc, ce muzica ascult, de unde vin. Chestii de genul asta. Apoi deodata incep a alerga, stiu precis ca eram imbracata in uniforma sportiva a liceului si alergam intr-una. Alergam, unii doreau sa ma intreaca, insa nu reuseam. Eu permanent ii intreceam pe toti. Si alergam dar nu oboseam, alergam permanent la deal. Apoi dau de un tunel si tot continui sa alerg, insa pe parcurs incep a auzi sunetele serpilor, cu cit mai mult alerg si mai la deal, suntenul se intensifica. Am observat apoi ca tunelul acela nu are iesire si ma intorc. Acum alergind la vae, si serpii raminind in urma. Eu in vis nu i-am vazut, doar ii auzeam cum se intensifica. Si atit, mi mult nu=mi aduc aminte. Puteti va rog frumos sa-mi spuneti oare ce-ar semnifica acest vis, sau macar daca are vreo explicatie. mersi mult antecipat


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 11 la 16 din : 16 posturi