Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


ELENA

ELENALocatie necunoscuta

AM NEVOIE DE AJUTOR.URGENT.E MULT TIMP DE CAND VISEZ ACELASI LUCRU.CA SOTUL MEU E CU O ALTA FEMEIE IAR NOI NE DESPARTIM DIN CAUZA EI.TOTUL E ATAT DE REAL.EU SUNT CEA CARE IL ROAGA SA SE GANDEASCA LA COPILUL NOSTRU DAR TOT PLEACA CU EA.RAMAN SINGURA SI TRISTA.AZI NOAPTE AM VISAT PTR. PRIMA DATA CA ERA CU EA DAR A LASATO CAND AM APARUT EU. CE POATE INSEMNA?


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

AM NEVOIE DE AJUTOR.URGENT.E MULT TIMP DE CAND VISEZ ACELASI LUCRU.CA SOTUL MEU E CU O ALTA FEMEIE IAR NOI NE DESPARTIM DIN CAUZA EI.TOTUL E ATAT DE REAL.EU SUNT CEA CARE IL ROAGA SA SE GANDEASCA LA COPILUL NOSTRU DAR TOT PLEACA CU EA.RAMAN SINGURA SI TRISTA.AZI NOAPTE AM VISAT PTR. PRIMA DATA CA ERA CU EA DAR A LASATO CAND AM APARUT EU. CE POATE INSEMNA?
E important sa atrageţi atenţa la faptul, daca visele DVS sunt directe sau indirecte, adica la visele directe cei ce viseaza ca plâng – ziua plâng şi invers. Visul DVS, dupa mine, semnifica mai degraba o nelinişte sufleteasca şi nu un pericol ca soţul DVS sa plece. Pentru cea mai mare parte din oamenii ce viseaza (care au visuri indirecte) desparţirea înseamna viaţa frumoasa şi fericita. Daca a-ţi fi visat ca va casatoriţi cu el, ca sunteţi fericita ar fi semnificat pericol de divorţ, dar în cazul DVS nu exista pericol. P.S. unele persoane talmacind în felul sau visele şi retraind din aceasta cauza, pot singure provoca nişte neplaceri.Nu exista temei de nelinişte . Va doresc linişte în suflet şi bafta.


Citeaza mesajul

ELENA

ELENALocatie necunoscuta

AM NEVOIE DE AJUTOR.URGENT.E MULT TIMP DE CAND VISEZ ACELASI LUCRU.CA SOTUL MEU E CU O ALTA FEMEIE IAR NOI NE DESPARTIM DIN CAUZA EI.TOTUL E ATAT DE REAL.EU SUNT CEA CARE IL ROAGA SA SE GANDEASCA LA COPILUL NOSTRU DAR TOT PLEACA CU EA.RAMAN SINGURA SI TRISTA.AZI NOAPTE AM VISAT PTR. PRIMA DATA CA ERA CU EA DAR A LASATO CAND AM APARUT EU. CE POATE INSEMNA?
E important sa atrageţi atenţa la faptul, daca visele DVS sunt directe sau indirecte, adica la visele directe cei ce viseaza ca plâng – ziua plâng şi invers. Visul DVS, dupa mine, semnifica mai degraba o nelinişte sufleteasca şi nu un pericol ca soţul DVS sa plece. Pentru cea mai mare parte din oamenii ce viseaza (care au visuri indirecte) desparţirea înseamna viaţa frumoasa şi fericita. Daca a-ţi fi visat ca va casatoriţi cu el, ca sunteţi fericita ar fi semnificat pericol de divorţ, dar în cazul DVS nu exista pericol. P.S. unele persoane talmacind în felul sau visele şi retraind din aceasta cauza, pot singure provoca nişte neplaceri.Nu exista temei de nelinişte . Va doresc linişte în suflet şi bafta.
Multumesc mult ptr.raspuns.Visele mele sunt DIRECTE.Intotdeauna plang si simt durerea ca si cum ar fi reala.Ma trezesc epuizata si imi trebuie un minut sami dau seama ca a fost un vis urat.Daca nu m-ar afecta sufleteste in vis as trece usor peste.Si a mai intervenit ceva.De ieri a intervenit o ruptura imensa in casnicia noastra.Am decis sa ne separam.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

AM NEVOIE DE AJUTOR.URGENT.E MULT TIMP DE CAND VISEZ ACELASI LUCRU.CA SOTUL MEU E CU O ALTA FEMEIE IAR NOI NE DESPARTIM DIN CAUZA EI.TOTUL E ATAT DE REAL.EU SUNT CEA CARE IL ROAGA SA SE GANDEASCA LA COPILUL NOSTRU DAR TOT PLEACA CU EA.RAMAN SINGURA SI TRISTA.AZI NOAPTE AM VISAT PTR. PRIMA DATA CA ERA CU EA DAR A LASATO CAND AM APARUT EU. CE POATE INSEMNA?
E important sa atrageţi atenţa la faptul, daca visele DVS sunt directe sau indirecte, adica la visele directe cei ce viseaza ca plâng – ziua plâng şi invers. Visul DVS, dupa mine, semnifica mai degraba o nelinişte sufleteasca şi nu un pericol ca soţul DVS sa plece. Pentru cea mai mare parte din oamenii ce viseaza (care au visuri indirecte) desparţirea înseamna viaţa frumoasa şi fericita. Daca a-ţi fi visat ca va casatoriţi cu el, ca sunteţi fericita ar fi semnificat pericol de divorţ, dar în cazul DVS nu exista pericol. P.S. unele persoane talmacind în felul sau visele şi retraind din aceasta cauza, pot singure provoca nişte neplaceri.Nu exista temei de nelinişte . Va doresc linişte în suflet şi bafta.
Multumesc mult ptr.raspuns.Visele mele sunt DIRECTE.Intotdeauna plang si simt durerea ca si cum ar fi reala.Ma trezesc epuizata si imi trebuie un minut sami dau seama ca a fost un vis urat.Daca nu m-ar afecta sufleteste in vis as trece usor peste.Si a mai intervenit ceva.De ieri a intervenit o ruptura imensa in casnicia noastra.Am decis sa ne separam.
Draga Elena, îmi pare foarte rau de durerea DVS. Dar vreau sa concretizez. Vis direct înseamna daca visezi ca de ex. ai luat la şcoala note negative şi aşa va fi şi în realitate, sau daca plîngi în vis, plîngi şi în realitate, şi invers cu cele indirecte, amintiţi-va de visurile anterioare, cum a fost? Apoi, va rog mult ,sa fiţi tare. DVS aveţi un copil, el este primul care are de suferit în astfel de cazuri şi mama este cel mai important om în viaţa copilului. Când o sa treaca mai mulţi ani, o sa va daţi seama, ca am avut dreptate. Am trecut prin asemenea cazuri şi la acel moment îmi parea ca sunt cea mai nefericita, apoi, peste un timp, am înţeles ca cele întîmplate mi-au schimbat viaţa spre bine, în deosebi pentru copilul meu. Noi nu cunoaştem ce planuri are Dumnezeu în privinţa noastra, deaceea întîmpinaţi cele întîmplate cu smirenie. Faceţi ordine în lucruri, faceţi curaţenie în casa, dulapuri, faceţi alta coafura, dar în primul rînd atrageţi atenţie mai mare, ca de obicei, copilului DVS – pupaţi-l, îmbraţişaţi-l, povestiţii-i poveşti frumoase . Nu va lasaţi lovita de aceasta durere. Uitaţi-va în jur, este multa durere, sunt cazuri când oamenii mor tineri şi ramân copilaşii pe la orfelinate, când unii îşi pierd copiii, Doamne, te rog sa ne ai în paza Ta şi lumea trece peste astea. Daca aveţi o prietena (mai buna ar fi mama DVS), care Va poate asculta şi înţelege, ca sa va puteţi plînge durerea. Ddurerea, dupa ce o spui - devine mai blânda şi necesita puţin timp, apoi trece. Dar nu este totu pierdut în cazul DVS. Trebuie sa va calmaţi, v-aţi sculat într-o zi, dupa o noapte nedormita şi aţi spus - de azi eu am sa schmb multe lucruri şi a ţi mers cu smirenie înainte, atunci, numai dupa ce omul se împaca cu cele întîmplate, intervine Dumnezeu cu planurile Lui – o sa va convingeţi. Mergeţi în aceeaşi zi la 3 biserici şi srieţi la 40 de zile sa va dea Domnul înţelepciune, DVS şi soţului, sa depaşiţi aceasta dificultate în viaţa DVS. Sa Va binecuvinteze Tatal ceresc, rugaţi-va la el foarte sincer, pîna la lacrimi. Bafta.


Citeaza mesajul

andreea

andreeaLocatie necunoscuta

am visat ca fostul iubit mi-a zis ca ma iubste,iar eu i-am raspuns ca il ador!
O SA TE IMPACI CU CINEVA CU CARE TE-AI CERTAT DE MULT
am visat ca placeam un baiat si am fost cu el


Citeaza mesajul

maddy

maddyLocatie necunoscuta

am visat ca fostul iubit mi-a zis ca ma iubste,iar eu i-am raspuns ca il ador!
visez mai mereu k fostul meu prieten ma suna sau k stam de vorba......pls ajutor...ms


Citeaza mesajul

Maria

MariaLocatie necunoscuta

Am visat un baiat pe care il iubesc ca ma tine de mina..atit de sincer si dragut..acest vis se repeta nustiu cite ori deja.


Citeaza mesajul

iosif

iosifLocatie necunoscuta

AM NEVOIE DE AJUTOR.URGENT.E MULT TIMP DE CAND VISEZ ACELASI LUCRU.CA SOTUL MEU E CU O ALTA FEMEIE IAR NOI NE DESPARTIM DIN CAUZA EI.TOTUL E ATAT DE REAL.EU SUNT CEA CARE IL ROAGA SA SE GANDEASCA LA COPILUL NOSTRU DAR TOT PLEACA CU EA.RAMAN SINGURA SI TRISTA.AZI NOAPTE AM VISAT PTR. PRIMA DATA CA ERA CU EA DAR A LASATO CAND AM APARUT EU. CE POATE INSEMNA?
mami mo visat baiatul sau inpreuna la cumraratura am intrat in magazin jn draptea era carne nam cumparat. la casa eu nam avutbanii mami o zis ai platit si am zis ca totul ii rezolvat.era un card alb


Citeaza mesajul

mary

maryLocatie necunoscuta

am visat ca fostul iubit mi-a zis ca ma iubste,iar eu i-am raspuns ca il ador!
am visat ca sotul meu se uita numai la mine si ne plimbam impreuna, si dupa asta tot in aceeasi zi parca ne plimbam impreuna si eram imbracati in haine nergre si vroiam sa mergem la o biserica


Citeaza mesajul

Dana

DanaLocatie necunoscuta

Desi am prieten de vreo 8 luni pe care il iubesc,aseara am visat k sunt cu fostul meu prieten cu care as fi vrut sa raman amica dar din cauza actualei nu a fost sa fie datorita faptului k ia interzis sa vorbeasca cu mine. Se facea ca eram impreuna, noi doi pe un camp si eram ingrijorata k se supara prietena lui dak afla k vorbim si ca ne vedem. a zis k stie si ca o sa vina si ea. Eu n-am vrut sa vina, nu vroiam sa o vad dar totusi ne-am intalnit. Ea mi-a adus cadou o esarfa sau basma nu mai stiu, m-am emotionat si i-am zis k mi-am schimbat parerea despre ea si ea despre mine si ma luat in brate. Am simtit ptr ea aceeasi afectiune pe care o simt si ptr o veche prietena. Ce semnificatie are visul?????


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 29 posturi