Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Dana

DanaLocatie necunoscuta

Desi am prieten de vreo 8 luni pe care il iubesc,aseara am visat k sunt cu fostul meu prieten cu care as fi vrut sa raman amica dar din cauza actualei nu a fost sa fie datorita faptului k ia interzis sa vorbeasca cu mine. Se facea ca eram impreuna, noi doi pe un camp si eram ingrijorata k se supara prietena lui dak afla k vorbim si ca ne vedem. a zis k stie si ca o sa vina si ea. Eu n-am vrut sa vina, nu vroiam sa o vad dar totusi ne-am intalnit. Ea mi-a adus cadou o esarfa sau basma nu mai stiu, m-am emotionat si i-am zis k mi-am schimbat parerea despre ea si ea despre mine si ma luat in brate. Am simtit ptr ea aceeasi afectiune pe care o simt si ptr o veche prietena. Ce semnificatie are visul?????
Am uitat sa mentionez ca in viata reala nu am legatura cu aceea fata, mai mult de cand am vazut-o prima data am considerat-o idioata, parsiva, ipocrita.


Citeaza mesajul

da

daLocatie necunoscuta

am visat ca fostul iubit mi-a zis ca ma iubste,iar eu i-am raspuns ca il ador!
O SA TE IMPACI CU CINEVA CU CARE TE-AI CERTAT DE MULT
da


Citeaza mesajul

miha

mihaLocatie necunoscuta

Am visat ca un fost iubit mi-a adus un martisor iar actualul prieten era si el acolo, foarte gelos actualul vroia sa-l loveasca. Am plecat cu fostul iubit si am ajuns la el acasa, zicand ca nu ma mai lasa sa plec de langa el. se vedea o fericire in ochii lui si liniste. ce poate sa insemne?


Citeaza mesajul

Alina

AlinaLocatie necunoscuta

Buna. De 2 nopti tot visez ca ma despart de prietenul meu, dar lui cand ii spui imi zice sa ma linistesc ca totu va fi bine si nu se va intampla nimic, ca e doar un vis. Aseara am visat ca m-am certat cu el din cauza altei fete, cu care in realitate sunt doar amici. Ce inseamna defapt visele astea ? :(


Citeaza mesajul

ioana

ioanaLocatie necunoscuta

Buna sunt ioana si eu am avut un prieten de care m-am despartit nu demult eu inca il iubesc si nu stiu cum sa ii explic ca am gresit si ca il freau langa mine oare se va intoarce la mine stiu ca ma iubeste desi acum e voarte suparat pe mine si il inteleg dar totusi nu cred ca o iubeste pe fata cu care sta.


Citeaza mesajul

Grumezescu Petronela

Grumezescu PetronelaNegresti

Visez adesea ca un fost coleg din gimnaziu ma place dar nu imi spune nici in vis nici in realitate.De ce nu inceteaza sa imi apara in vis desi cand sunt treaza nu sunt asa afectata?Ultima data ne intalneam in vis si cand trebuia sa plec nu ma lasa,ma tinea de mana si parca nu vroia sa ma lase.Visul s-a repetat si in alt vis.


Citeaza mesajul

Volosin Volosin

Volosin VolosinPâncota

Buna. De 2 nopti tot visez ca ma despart de prietenul meu, dar lui cand ii spui imi zice sa ma linistesc ca totu va fi bine si nu se va intampla nimic, ca e doar un vis. Aseara am visat ca m-am certat cu el din cauza altei fete, cu care in realitate sunt doar amici. Ce inseamna defapt visele astea ? :(
de fiecare data cand am visat ca m cert cu prietenul meu nu s-a intamplat sa nu se implineasca...:))visam uneori si motivul...e o chestie tare ciudata...gandeste-te daca ai mai visat si daca ti s-a implinit...


Citeaza mesajul

Hatieganu Ana-Natalia

Hatieganu Ana-NataliaLocatie necunoscuta

AM O MARE PROBLEMA!!!VA ROG AJUTATI-MA!!!Au fot 2 ani in care am fost indragostita de un baiat dar intr-e noi nu a fost mai mult decat o noapte.Se pare ca ma mai gandesc la el de cateva ori mai ales atunci cand ne intalnim din greseala ,dar atunci cand ne intalnim nu ne putem uita ochi in ochi...Nici eu si nici el!Pot spune ca incercam sa ne evitem,sa nu ne salutam si mai ales sa nu fim in acelasi loc...Acuma am o relatie de 3 ani si ne intelegm ff bine.Problema e ca il tot visez pe fostul , il visez de 5 ani si tot timpul cand il visez ma trezesc cu gandul la el si ma gandesc'ce frumos a fost visul'este acelas vis de ani buni, in care noi ne certam ff tare dupa care ne impacam...Poate sa-mi spuna cineva ce se intampla????Totusi sunt 5 ani!!!!Chiar nu ma suport!!!Accept orice fel de comentarii:D:D:D


Citeaza mesajul

Katherine...

Katherine...1 Decembrie, Ilfov

Buna. Am citit o carte despre o dragoste cu aventuri foarte interesanta "Dangerous Love" si practic am idolarizat pe data cele 2 personaje principale. Ma gandesc in fiecare zi la acea poveste si imi doresc foarte tare ca viata mea sa fie la fel (ceea ce nu cred ca este posibil). Problema este ca deja de cateva saptamani ma visez pe mine traind acea carte si fiind in locul fetei din carte. Nu am nici un chef sa ma trezesc de dimineata. Cine ma poate ajuta?


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 21 la 29 din : 29 posturi