Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

MESAJ DIN CEALALTA LUME am visat ca am auzit o voce ce mi-a spus sa nu il mai caut pe tatal meu ca sufletul lui este in iad.sa merg la biserica sa fac slujba si sa ma rog la DUMNEZEU ptr el.Tatal meu a murit acum 7 ani dar a fost o persoana buna.ce poate insemna asta?
De regula vocea care ne informeaza în vis urmeaza s-o înţelegem direct (literalmente). Nu va întristaţi ca tatal DVS se poate face vinovat de ceva - viaţa omului ete foarte complicata şi noi nu putem judeca pe nimeni, sunt situaţii când omul poate pacatui fara sa-şi dea seama, dar responsabilitatea ramâne dupa om. Eu Va sfatui sa mergeţi la 3 biserici în aceeaşi zi, sa scrieţi parintele DVS la pomenire şi iertarea pacatelor pe o perioada de 40 zile, apoi dupa 9 zile sa mai repetaţi de 2 ori (în total sa fie de 3 ori). Nu rataţi aceasta şansa sa Va ajutaţi parintele DVS. Bafta.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

MESAJ DIN CEALALTA LUME am visat ca am auzit o voce ce mi-a spus sa nu il mai caut pe tatal meu ca sufletul lui este in iad.sa merg la biserica sa fac slujba si sa ma rog la DUMNEZEU ptr el.Tatal meu a murit acum 7 ani dar a fost o persoana buna.ce poate insemna asta?
De regula vocea care ne informeaza în vis urmeaza s-o înţelegem direct (literalmente). Nu va întristaţi ca tatal DVS se poate face vinovat de ceva - viaţa omului ete foarte complicata şi noi nu putem judeca pe nimeni, sunt situaţii când omul poate pacatui fara sa-şi dea seama, dar responsabilitatea ramâne dupa om. Eu Va sfatui sa mergeţi la 3 biserici în aceeaşi zi, sa scrieţi parintele DVS la pomenire şi iertarea pacatelor pe o perioada de 40 zile, apoi dupa 9 zile sa mai repetaţi de 2 ori (în total sa fie de 3 ori). Nu rataţi aceasta şansa sa Va ajutaţi parintele DVS. Bafta.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

MESAJ DIN CEALALTA LUME am visat ca am auzit o voce ce mi-a spus sa nu il mai caut pe tatal meu ca sufletul lui este in iad.sa merg la biserica sa fac slujba si sa ma rog la DUMNEZEU ptr el.Tatal meu a murit acum 7 ani dar a fost o persoana buna.ce poate insemna asta?
De regula vocea care ne informeaza în vis urmeaza s-o înţelegem direct (literalmente). Nu va întristaţi ca tatal DVS se poate face vinovat de ceva - viaţa omului ete foarte complicata şi noi nu putem judeca pe nimeni, sunt situaţii când omul poate pacatui fara sa-şi dea seama, dar responsabilitatea ramâne dupa om. Eu Va sfatui sa mergeţi la 3 biserici în aceeaşi zi, sa scrieţi parintele DVS la pomenire şi iertarea pacatelor pe o perioada de 40 zile, apoi dupa 9 zile sa mai repetaţi de 2 ori (în total sa fie de 3 ori). Nu rataţi aceasta şansa sa Va ajutaţi parintele DVS. Bafta.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

MESAJ DIN CEALALTA LUME am visat ca am auzit o voce ce mi-a spus sa nu il mai caut pe tatal meu ca sufletul lui este in iad.sa merg la biserica sa fac slujba si sa ma rog la DUMNEZEU ptr el.Tatal meu a murit acum 7 ani dar a fost o persoana buna.ce poate insemna asta?
De regula vocea care ne informeaza în vis urmeaza s-o înţelegem direct (literalmente). Nu va întristaţi ca tatal DVS se poate face vinovat de ceva - viaţa omului ete foarte complicata şi noi nu putem judeca pe nimeni, sunt situaţii când omul poate pacatui fara sa-şi dea seama, dar responsabilitatea ramâne dupa om. Eu Va sfatui sa mergeţi la 3 biserici în aceeaşi zi, sa scrieţi parintele DVS la pomenire şi iertarea pacatelor pe o perioada de 40 zile, apoi dupa 9 zile sa mai repetaţi de 2 ori (în total sa fie de 3 ori). Nu rataţi aceasta şansa sa Va ajutaţi parintele DVS. Bafta.


Citeaza mesajul

Reea

ReeaLocatie necunoscuta

am visat ca eram in casa si curtea unchilor mei, unde erau cativa caini, unulmijlociu si neprietenos si alti 2-3 caini uriasi care...se impreunau (un spectacol usor grotesc), am intrat in casa sa iau aparatul photo sa le fac o poza...insa cei din casa, familia de unchi si veri, erau toti morti sau disparusera. Se pare ca fusesera toti omorati de una din creaturile din curte. Am iesit din casa...incercand sa ma ascund pe strazi,rpin casele vecine...erm speriata. M-am trezit...
am cunoscut o peroana pe interet si am vorbit cu ea si a ramas sa ne intalnim.Azi noapte am visat ca m-am intalit cu acest barbat si ca atunci cand si-0a dat bluza jos avea la spate,putin mai sus de mijloc,2 noduri mari si o coada lunga de 10-15 cm pe care o misca,si mi-a fost frica de el.Ce poate sa inseme asta?E un semn rau?


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat ca eram in casa si curtea unchilor mei, unde erau cativa caini, unulmijlociu si neprietenos si alti 2-3 caini uriasi care...se impreunau (un spectacol usor grotesc), am intrat in casa sa iau aparatul photo sa le fac o poza...insa cei din casa, familia de unchi si veri, erau toti morti sau disparusera. Se pare ca fusesera toti omorati de una din creaturile din curte. Am iesit din casa...incercand sa ma ascund pe strazi,rpin casele vecine...erm speriata. M-am trezit...
am cunoscut o peroana pe interet si am vorbit cu ea si a ramas sa ne intalnim.Azi noapte am visat ca m-am intalit cu acest barbat si ca atunci cand si-0a dat bluza jos avea la spate,putin mai sus de mijloc,2 noduri mari si o coada lunga de 10-15 cm pe care o misca,si mi-a fost frica de el.Ce poate sa inseme asta?E un semn rau?
Casa - poate semnifica relaţiile personale cu un barbat. Câine – prieten. Câinele mijlociu si neprietenos – reprezinta persoana cu care vor fi relaţiile, cum este el aşa şi relaţiile(cam...neprietenoase rezulta) Câinii uriaşi în cazul nostru poate semnifica oameni cu posibilitaţi (bani, putere), sau intenţiile sexuale ale unui barbat (împreunarea). Faptul ca erau rudele DVS moarte uşureaza situaţia în care va ve-ţi afla, va fi ceva în folosul DVS (veşti bune, un eveniment bun, a finisa ceva cu succes). În al II-lea vis spatele gol – situaţia se schimba nu în folosul DVS. O sa aflaţi ceva ce aceasta persoana ascundea anterior de DVS (are 2 probleme ascunse, 2 domnişoare-doamne, casatorii etc) pe care DVS (fara ca el sa va spuna )o sa le aflaţi, o sa le intuiţi, simţiţi etc. Coada – consecinţe, urmari, dar nu exista claritate – daca aceasta ar fi avut de ex culoare alba, roz – consecinţe bune şi invers. Înainte de a face nişte paşi, analizaţi din toate parţile persoana. Succese.


Citeaza mesajul

diana

dianaLocatie necunoscuta

Am visat ca aveam multe tarantule pe mine si adulti si pui, pt ca erau unii negrii si parosi, iar altii mici si albi si cu perisori, dar si intermediari, adica erau albi dar crescusera, in concluzie aveam o mare familie de paianjeni pe mine si imi era frica sa nu fac vreo miscare brusca sa nu ma muste. deci cred ca este vorba de frica, dar va rog sa-mi spuneti dvs mai multe. multumesc anticipat.


Citeaza mesajul

Eremin

EreminLocatie necunoscuta

Am visat ca eram pe un zidul alb din parcul operei i nbucuresti pt cei ce nu sunt de aici,si am un grup de prieteni cu care ma vad mereu,erau totzi in vis si vorbeau,eu nu,eu eram mai la margine si ma uitam la o aripa a operei...erau 3 fete acolo si pareau cam dubioase...m-am dus la ele si am vazut ca lu-au nistre drguri...eu nu iau droguri...dar le-am intrebat daca pot lua si eu putin intr-o pungutza...nu stiu de ce...dar le-am zis ca nu aveam nici un ban...si ca le pot plati cu cate un sarut...am apucat sa o sarut doar pe una...si am vazut cum alta a scos un cutit de la spate...am fugit catre prietenii mei si le-am zis ca ne vedem la un internet cafe unde mai stam uneori...am fugit si pe un drum care duce spre cogalniceanu,era un spice shop,m-am ascuns acolo,si am intalnit un batran pe care il cunosteam si ii zieceam "nea puiu" si mi-a zis sa intru...cand am intrat..a venit un barbat cu 2 femei la bratz,si m-a intrebat...u esti rocker dinastia...prosti?si eu am luat o narghilea si i-a mdat peste fatza si am fugit...cele 2 fete au scos cate un pistol si au inceput sa traga...am traversat intr-un gang,acolo m-am asezat pe niste scari sa apuc sa realizes ce se intamplase,si mi-am amintit ca eu trebuia sa imi vad prietenii la acel internet cafe...am fugit incolo,si dupa coltz au iesit 3 din prietenii mei cei mai buni din acel grup..si mi-au zis"noi iti suntem adevaratzi prieteni,dar nu putem fi cu tine tot timpul..."


Citeaza mesajul

vlad

vladLocatie necunoscuta

Azi noapte am avut un vis foarte ciudat.Eram intr-un loc ciudat si se tinea o cursa.Eu si mai multe persoane trebuia sa intram in niste masini sa sa facem o misiune sau ceva de genu si dupaia sa ne intoarcem de unde am plecat. Nu mai stiu de ce dar eu m-am intors repede si am urcat undeva pe un munte.Acolo era un copil mic cu tatal ei sau lui(nu stiu dak era fata sau baiat).Le era frica de ceva. dupaia era un drum foarte abrubt si jos 2 barbati.Ei asteptau sa ajungaa cineva din acel concurs cred.Tin minte k erau multe curbe j ca am ajuns cunva intr-o nasina cu un baietel grasut care conducea. Dupaia am inceput sa conduc eu si am ajuns intr-o padure. Urmaream pe cineva dar l-am pierdut.Mie imi era foarte frica pt k ma ratacisem si drumul se transforma in rau. Nu stiu cum am ajuns la o casa si baietelu era foarte fericit ca zicea ca am ajuns. Eu eram foarte speriata s am vazut un indicator pe care scria ceva cu litera B. dupaia m-am trezit...ce poate sa insemne asta?
cred ca insemna ca casa era b bantuita
am visat intr-o noapte cum ca ma-m trezit pe la 3 si vroiam sa cobor scarile cand deodata parca din spatele meu a iesit o tiganca si ma prins .atunci ma-m smuncit tare am reusit sa scap si am impinso pe scari si am intrat repede in casa si am incuiat usa iar atunci ma-m trezit langa usa cu mana pe clanta ...va rog sa imi raspunda cineva ce semnificatie ar fii ...plz


Citeaza mesajul

Cristina

CristinaLocatie necunoscuta

Visez foarte des unul si acelasi vis...ma trezesc foarte stresata, desi in vis am parte de foarte mult stres si de grji...pe tot parcursul visului traiesc un sentiment de frica de nedescris...de exemplu visez k mi s-a dat o insarcinare si permanent mi se pun bete in roate la realizarea ei si eu incep sa ma ingrijorez si sa ajung in stari de isterie...uneori in vis imi apar persoane dragi, alaturi de care as vrea sa fiu, dar e imposibil si iar apare suferinta asta...nu pot sa inteleg ce poate sa insemne toate aceste vise, dar mai ales de ce sunt atit de reale si parca le simt pe pielea mea...mi-e foarte frica...


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 27 posturi