Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


MARIA

MARIALocatie necunoscuta

AM NEVOIE URGENT DE AJUTOR.VA ROG SA IMI RASPUNDETI LA VISUL ASTA.POATE POT FACE CEVA SA NU SE INTAMPLE NENOROCIREA DIN ACEST VIS VA MULTUMESC ANTICIPAT.Azi in ziua de Sfantului Ion, am avut un cosmar din care cu greu imi voi reveni.Eram intrun hotel cu sotul meu si eu am lovit un barbat din greseala.A comentat suparat iar sotul meu ia zis ca doar lam atins.Atunci acel barbat la amenintat ca va plati,ca trebuia sa taca.Apoi mam visat intro casa noua cu sotul si fetita noastra.Sa deschis usa si au intrat doi oameni cu un cutit imens.Aveau fete de criminali.Stiam ca ia trimis barbatul din hotel.Sotul meu mia strigat sa iau fata si sa fug.Nu vroiam sal las acolo dar striga asa de tare ca am fugit afara cu copilul in brate.Inainte sa ies am auzit cum sotul meu le spunea ca daca vor sa il omoare sa o faca repede.Eu mam vazut pe scari cerand un telefon ptr ca era lume adunata.vorbeam cu politia la telefon dar se parea ca nu intelegeau ce se intampla.Plangeam si ma simteam inutila ptr ca nu puteam face nimic.Curand lam vazut pe sotul meu dus pe brate de doi barbati.Nu era taiat dar nu mai putea folosi nici mainile si nici picioarele,era gol iar carnea pe tot corpul era neagra.Era inert.Mam dus catre el dar unul din barbati mia spus lasal daca il mai vrei viu.Si au inceput sa il rostogoleasca pe pamant.Strigam si intrebam ce iau facut.Cineva a zis ceva despre magneziu dar nu imi amintesc ce.Si ca daca se opreste din miscare va muri ca iau dat ceva ce ia imbolnavit sangele.Stiu ca urlam de durere si gandeam ca nu vreau sa fiu vaduva.Ma rugam la Dumnezeu cu voce tare sa faca o minune.Atunci unul dintre barbati miau zis adu un cutit trebuie sai lasam sangele sa curga altfel va muri.Am refuzat strigand ca eu nu pot face asta.La oprit din rostogolit in fata mea.Lam privit si iam spus te iubesc iar el era negru dar mia spus ca ma iubeste.Stiam ca il pierd.Mam trezit de cateva ore bune dar am o mare durere in suflet.Nu imi pot reveni.


Citeaza mesajul

adriana

adriana Locatie necunoscuta

AM NEVOIE URGENT DE AJUTOR.VA ROG SA IMI RASPUNDETI LA VISUL ASTA.POATE POT FACE CEVA SA NU SE INTAMPLE NENOROCIREA DIN ACEST VIS VA MULTUMESC ANTICIPAT.Azi in ziua de Sfantului Ion, am avut un cosmar din care cu greu imi voi reveni.Eram intrun hotel cu sotul meu si eu am lovit un barbat din greseala.A comentat suparat iar sotul meu ia zis ca doar lam atins.Atunci acel barbat la amenintat ca va plati,ca trebuia sa taca.Apoi mam visat intro casa noua cu sotul si fetita noastra.Sa deschis usa si au intrat doi oameni cu un cutit imens.Aveau fete de criminali.Stiam ca ia trimis barbatul din hotel.Sotul meu mia strigat sa iau fata si sa fug.Nu vroiam sal las acolo dar striga asa de tare ca am fugit afara cu copilul in brate.Inainte sa ies am auzit cum sotul meu le spunea ca daca vor sa il omoare sa o faca repede.Eu mam vazut pe scari cerand un telefon ptr ca era lume adunata.vorbeam cu politia la telefon dar se parea ca nu intelegeau ce se intampla.Plangeam si ma simteam inutila ptr ca nu puteam face nimic.Curand lam vazut pe sotul meu dus pe brate de doi barbati.Nu era taiat dar nu mai putea folosi nici mainile si nici picioarele,era gol iar carnea pe tot corpul era neagra.Era inert.Mam dus catre el dar unul din barbati mia spus lasal daca il mai vrei viu.Si au inceput sa il rostogoleasca pe pamant.Strigam si intrebam ce iau facut.Cineva a zis ceva despre magneziu dar nu imi amintesc ce.Si ca daca se opreste din miscare va muri ca iau dat ceva ce ia imbolnavit sangele.Stiu ca urlam de durere si gandeam ca nu vreau sa fiu vaduva.Ma rugam la Dumnezeu cu voce tare sa faca o minune.Atunci unul dintre barbati miau zis adu un cutit trebuie sai lasam sangele sa curga altfel va muri.Am refuzat strigand ca eu nu pot face asta.La oprit din rostogolit in fata mea.Lam privit si iam spus te iubesc iar el era negru dar mia spus ca ma iubeste.Stiam ca il pierd.Mam trezit de cateva ore bune dar am o mare durere in suflet.Nu imi pot reveni.
visul spune invers stai linistita


Citeaza mesajul

diana

dianaLocatie necunoscuta

Eu zic sa nu te mai gandesti1pentru ca...iti faci rau singura,fiind ca iti aduci aminte mereu!Ziceai ca ai o fata nu?ewi bine esi cuea in parc,distreazate,glumeste,fa poze,razi...etc!SA NU ITI FIE FRICA E DOAR UN COSMAR!:) ;)


Citeaza mesajul

corbec

corbecLocatie necunoscuta

Azi noapte am avut un vis foarte ciudat.Eram intr-un loc ciudat si se tinea o cursa.Eu si mai multe persoane trebuia sa intram in niste masini sa sa facem o misiune sau ceva de genu si dupaia sa ne intoarcem de unde am plecat. Nu mai stiu de ce dar eu m-am intors repede si am urcat undeva pe un munte.Acolo era un copil mic cu tatal ei sau lui(nu stiu dak era fata sau baiat).Le era frica de ceva. dupaia era un drum foarte abrubt si jos 2 barbati.Ei asteptau sa ajungaa cineva din acel concurs cred.Tin minte k erau multe curbe j ca am ajuns cunva intr-o nasina cu un baietel grasut care conducea. Dupaia am inceput sa conduc eu si am ajuns intr-o padure. Urmaream pe cineva dar l-am pierdut.Mie imi era foarte frica pt k ma ratacisem si drumul se transforma in rau. Nu stiu cum am ajuns la o casa si baietelu era foarte fericit ca zicea ca am ajuns. Eu eram foarte speriata s am vazut un indicator pe care scria ceva cu litera B. dupaia m-am trezit...ce poate sa insemne asta?
O cursa, o întrecere de maşini înseamna un test, un examen selectiv. Faptul ca te-ai întors şi ai reluat cursa şi în final ai ajuns în vârful unui munte, înseamna ca ai reuşit sa treci examenul şi sa obţii postul, funcţia ori proiectul (simbolizat de copil). Tatal copilului ar putea fi viitorul şef (de serviciu). Faptul ca ai continuat drumul cu maşina, într-o faza când conducea copilul, înseamna ca acest serviciu, proiect obţinut prin concurs te capteaza, ca apoi sa preiei conducerea chiar când traversai padurea (necunoscutul) deşi speriata, ai avut puterea sa ieşi la o rezolvare, simbolizata de ajungerea acasa cu copilul într-o stare de fericire. Un vis frumos, tipic intelectualului.


Citeaza mesajul

corbec

corbecLocatie necunoscuta

AM NEVOIE URGENT DE AJUTOR.VA ROG SA IMI RASPUNDETI LA VISUL ASTA.POATE POT FACE CEVA SA NU SE INTAMPLE NENOROCIREA DIN ACEST VIS VA MULTUMESC ANTICIPAT.Azi in ziua de Sfantului Ion, am avut un cosmar din care cu greu imi voi reveni.Eram intrun hotel cu sotul meu si eu am lovit un barbat din greseala.A comentat suparat iar sotul meu ia zis ca doar lam atins.Atunci acel barbat la amenintat ca va plati,ca trebuia sa taca.Apoi mam visat intro casa noua cu sotul si fetita noastra.Sa deschis usa si au intrat doi oameni cu un cutit imens.Aveau fete de criminali.Stiam ca ia trimis barbatul din hotel.Sotul meu mia strigat sa iau fata si sa fug.Nu vroiam sal las acolo dar striga asa de tare ca am fugit afara cu copilul in brate.Inainte sa ies am auzit cum sotul meu le spunea ca daca vor sa il omoare sa o faca repede.Eu mam vazut pe scari cerand un telefon ptr ca era lume adunata.vorbeam cu politia la telefon dar se parea ca nu intelegeau ce se intampla.Plangeam si ma simteam inutila ptr ca nu puteam face nimic.Curand lam vazut pe sotul meu dus pe brate de doi barbati.Nu era taiat dar nu mai putea folosi nici mainile si nici picioarele,era gol iar carnea pe tot corpul era neagra.Era inert.Mam dus catre el dar unul din barbati mia spus lasal daca il mai vrei viu.Si au inceput sa il rostogoleasca pe pamant.Strigam si intrebam ce iau facut.Cineva a zis ceva despre magneziu dar nu imi amintesc ce.Si ca daca se opreste din miscare va muri ca iau dat ceva ce ia imbolnavit sangele.Stiu ca urlam de durere si gandeam ca nu vreau sa fiu vaduva.Ma rugam la Dumnezeu cu voce tare sa faca o minune.Atunci unul dintre barbati miau zis adu un cutit trebuie sai lasam sangele sa curga altfel va muri.Am refuzat strigand ca eu nu pot face asta.La oprit din rostogolit in fata mea.Lam privit si iam spus te iubesc iar el era negru dar mia spus ca ma iubeste.Stiam ca il pierd.Mam trezit de cateva ore bune dar am o mare durere in suflet.Nu imi pot reveni.
Visul este un avertisment pâna nu e prea târziu. Adevarul ca aţi obţinut informaţia despre un proiect (lovirea unui barbat) din întâmplare, un proiect secret. Inrarea într-o casa noua cu soţul şi copilul (proiectul) înseamna intrarea într-o situaţie noua în care sunteţi implicaţi împreuna. Mesajul visului este ca sunteţi în stare sa va sacrificaţi soţul, veţi apela la toate subterfugiile pentru a va justifica implicarea în acest proiect de una singura. Faptul ca soţul dvs era scos pe braţe, mort, din casa, sugereaza ca sunteţi dispusa în viaţa cotidiana chiar sa-l scoateţi din planul conveţuirii împreuna, ori sa-l ignoraţi. Faptul ca v-aţi straduit sa-l readuceţi la viaţa şi sa-i confirmaţi ca-l iubiţi, înseamna ca ajungeţi la un consens în legatura cu planul proiectului dvs. Visul este un avertisment sa nu fiţi egoista şi sa remodelaţi viaţa în doi-


Citeaza mesajul

caty

catyLocatie necunoscuta

Buna ma numesc caty si as avea o rugamintele la voi,daca stie cineva ce inseamna cand visezi ca sangerezi ...dar in acel moment iti curge sange si din nas ,numai dintr.o nara ...daca stie cineva raspundeti.mi si mie la katy_caty2009@yahoo.com . Va multumesc anticipat.


Citeaza mesajul

corbec

corbecLocatie necunoscuta

buna ma numesc caty si as avea o rugamintele la voi,daca stie cineva ce inseamna cand visezi ca sangerezi ...dar in acel moment iti curge sange si din nas ,numai dintr.o nara ...daca stie cineva raspundeti.mi si mie la katy_caty2009@yahoo.com . Va multumesc anticipat.
Povestirea visului nu aduce informatii suficiente pentru interpretare. Dar sangerare ar insemna suferinta din dragoste, eliberare de un stres si o durere sufleteasca. Povesteste visul cu detali si contextul in care l-ai avut.


Citeaza mesajul

Anterioarele 10

Afisare de la 21 la 27 din : 27 posturi