Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


Mary Nik

Mary NikPoiana Marului, Brasov

Buna ziua. In visul meu, eram acasa la parinti, la tara si era pe timpul zilei si in vis o vazusem si pe maica-mea care imi zicea ca i-a venit ceva la gaini (se referea la un fel de pradator cu aripi,cum se intampla si in realitate atunci cand oamenii au gaini in curte). In vis nu vazusem si nu auzisem nici o gaina, dar cand am intrat in casa, am vazut la geam un fel de bufnita sau acvila ( parea sa semene cu amandoua pasarile in acelasi timp) care la culoare si marime semana exact cu o acvila, dar cand se infoia in pene si vroia sa-mi sparga geamul cu ciocul, parea sa se asemene la cap cu o bufnita (doar atunci cand se uita la mine si era amenintatoare). Nu a reusit sa-mi sparga nimic, iar eu am tras niste obloane care semanau cu niste ferestre vechi (dar in stare perfecta). Bufnita s-a infuriat deoarece nu mai avea vizibilitate clara la geam (si nici nu imi era frica de ea), apoi am luat un fel de cuvertura (nu mai stiu sigur ce era) si am acoperit geamul cu totul. Pasarea s-a infuriat pentru ca am ignorat-o cu totul si a plecat. Totul se intamplase pe timpul zilei.


Citeaza mesajul

Andreea Ionescu

Andreea IonescuTimisoara, Romania

Buna dimineata Mary, Bufnita / acvila visata de tine are legatura cu po evolutie, o schimbare sau o transformare. Tinand cont ca perceptia ta din vis despre aceasta pasare este legata de faptul ca aceasta este un pradator, atunci visul poate reprezinta o teama ca lucrurile se intampla fara controlul tau si ca unele schimbari se intampla in ciuda efortului pe care il depui pentru a pastra lucrurile la fel. Visul reprezinta, de asemenea, stresul creat de nevoia de a va adapta la noile circumstante.
vezi : https://www.visele.ro/cauta.php?vis=Bufnita


Citeaza mesajul

Afisare de la 1 la 2 din : 2 posturi