Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 551 de subiecte si 1560 postari foarte interesante.

Cautare forum

dani

daniLocatie necunoscuta

Am visat ca eram intr-o statie de autobuz si a venit tatal meu care este mort si mi-a dat niste bani.Mi-a spus ca ma iubeste si ca ii este tare dor de mine si a plecat dupa ce i-am spus si eu acelasi lucru.
scris in 01 / 07 / 2010 la 05:42:42 AM

Citeaza mesajul

cristina

cristinaLocatie necunoscuta

Tatal tau te-a iubit foarte mult inainte sa moara si acest vis e adevarat,deci ti-a trimis un mesaj de dincolo.
scris in 01 / 07 / 2010 la 07:42:22 AM

Citeaza mesajul

carmen

carmenLocatie necunoscuta

am visat ca eram intr-o statie de autobuz si a venit tatal meu care este mort si mi-a dat niste bani.Mi-a spus ca ma iubeste si ca ii este tare dor de mine si a plecat dupa ce i-am spus si eu acelasi lucru.
am visat ca vorbeam cu bunicii din partea mamei,si ma plimbam cu ei cu masina,vorbeam despre banii,mereu ii visez.
scris in 13 / 07 / 2010 la 05:11:22 AM

Citeaza mesajul

irina

irinaLocatie necunoscuta

am visat ca eram intr-o statie de autobuz si a venit tatal meu care este mort si mi-a dat niste bani.Mi-a spus ca ma iubeste si ca ii este tare dor de mine si a plecat dupa ce i-am spus si eu acelasi lucru.
am visat ca vorbeam cu bunicii din partea mamei,si ma plimbam cu ei cu masina,vorbeam despre banii,mereu ii visez.
am visat ca eram pe o strada,si la un moment dat vad cum iese cineva cu un sicriu mov,si cei ce tineau sicriul erau imbracatii in mov,eu doar priveam spre ei uimita parca...
scris in 13 / 07 / 2010 la 05:15:24 AM

Citeaza mesajul

maria

mariaLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
scris in 16 / 07 / 2010 la 02:55:38 AM

Citeaza mesajul

cipi

cipiLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
Ar tebui sa raspunda cineva care are habar sau chiar un duhovnic,nu toata lumea isi spune oful si nu raspunde nimeni.Mie mi se pare ca Maria chiar e disperata ,nu poate sa o sfatuiasca CINEVA?
scris in 16 / 07 / 2010 la 06:37:44 AM

Citeaza mesajul

adriana

adrianaLocatie necunoscuta

buna.am visat o papusa legata cu sfoara,dar doar la picioare,iar un barbat imi spunea ca am farmece facute si mai are un pic pana o dezleaga toata.
scris in 18 / 07 / 2010 la 01:35:08 AM

Citeaza mesajul

Alexia

AlexiaLocatie necunoscuta

Am visat alaltaieri ca eram in doliu,apoi a murit bunicul meu.Dupa aceea l-am visat pe bunicul meu,impreuna cu baiatul pe care-l plac,in NERGRU.Si era super bucuros.Ce insmn?
scris in 18 / 07 / 2010 la 12:18:05 PM

Citeaza mesajul

Daniel

DanielLocatie necunoscuta

Sunte-ti nebuniii!!!
scris in 27 / 07 / 2010 la 03:22:56 PM

Citeaza mesajul

FLORIN

FLORINLocatie necunoscuta

Eram la o immormantare si sus pe un scaun statea bunicul meu din partea mamei si fiecare ii dadea bani dar el nu vorbea.Cand i-am dat eu bani mi-a spus,,multumesc,, Ce insamna?
scris in 20 / 08 / 2010 la 09:51:15 AM

Citeaza mesajul

Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 35 posturi