Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


lenuta

lenutaLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
Ar tebui sa raspunda cineva care are habar sau chiar un duhovnic,nu toata lumea isi spune oful si nu raspunde nimeni.Mie mi se pare ca Maria chiar e disperata ,nu poate sa o sfatuiasca CINEVA?
am visat ca stateam cu chirie la o batrana care acuma este moarta imi strangeam bagajele sa plec si nu aveam unde


Citeaza mesajul

andrutza

andrutzaLocatie necunoscuta

Sincer sa va spun uni morti va spun vitorul in vis.asa a patit si mama cand a trebuit sa il nasca pe fratemiu cu o siara inainte ia aparut in vis stra bunici mei.strabunicamea ia spus lu mama sa fie linistita ca si ea si al mic o sa fie bine cu toate ca mama nu stia daca va naste baiat sau fata iar strabunicamiu era tare suparat in visul ei deoare ce stia ca mama va nase baian c nu fata.


Citeaza mesajul

andrutza

andrutzaLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
poate ti se pare ciudat ca iti spun eu ce inseamna visul tau finca am 13 ani.sa stica nu trebuie sa iti fie frica,daca il visezi iar pe taicatu spunei ca nu vrei sa mai mergi si gata ori nu o sa il visezi dinou si nu vei pati nimic


Citeaza mesajul

Ecaterina

Ecaterina Locatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
sunt sigura ca sunteţi în viaţa. parintele DVS vrea cu ceva sa va ajute şi va informeaza probabil despre un eveniment care poate avea loc în acest interval detimp. Pericol demoarte putea fi atunci cînd DVS de mînuţa cu tatal aţi fi plecat împreuna - aici lipseşte aceasta acţiune. Va rog mult, sa confirmaţi ca sunteţi bine în viaţa.


Citeaza mesajul

emmili

emmiliLocatie necunoscuta

Am visat ca tatal meu care e mort de 2 ani,era acasa era bolnav si totii stiam ca va muri si ne pregatea pt inmormantarea lui inclusiv el...imi pote spune cineva daca inseamna ceva ???


Citeaza mesajul

gabi

gabiLocatie necunoscuta

am visat ca tatal meu care e mort de 2 ani,era acasa era bolnav si totii stiam ca va muri si ne pregatea pt inmormantarea lui inclusiv el...imi pote spune cineva daca inseamna ceva ???
am visat-o pe bunica(care e moarta de aproape 14 ani ca traia si m-am dus la ea in vizita. am pupat-o si am imbratisat-o plangand ca imi era tare dor de ea . si a sunat desteptatorul


Citeaza mesajul

odetta

odettaLocatie necunoscuta

l+am visat pe tatal meu care e decedat de 10 an ca era ranit la cam si ami spunea sa ai dau o farfurie de ciorba pt a manca si pe mama mea care era langa el aceasta an realitate traieste dar e bolnava psihic
dai si tu de pomana o farfurie de ciorba.pt ca iti zice ca e foame de ciorba.chiar daca a murit de mult si bunicul meu a murit in noiembrie inaitea zilei de nastere a lui si lam visat ca avea bani.asta pt ca bunica mea ia facut pomana si ia dat haine.nu te speria.datii de mancare,maicata tre sa stie.


Citeaza mesajul

Galina

GalinaLocatie necunoscuta

am visat ca tatal meu care e mort de 2 ani,era acasa era bolnav si totii stiam ca va muri si ne pregatea pt inmormantarea lui inclusiv el...imi pote spune cineva daca inseamna ceva ???
am visat-o pe bunica(care e moarta de aproape 14 ani ca traia si m-am dus la ea in vizita. am pupat-o si am imbratisat-o plangand ca imi era tare dor de ea . si a sunat desteptatorul
Am visato pe bunica care este moarta de vre-o 24ani.Trebuia so ajut la ceva munca,dupa asta ma pus la masa sa maninc si bunnelu era la masa bea bere si el este mort.ce ar însemna?


Citeaza mesajul

Galina

GalinaLocatie necunoscuta

am visat ca tatal meu care e mort de 2 ani,era acasa era bolnav si totii stiam ca va muri si ne pregatea pt inmormantarea lui inclusiv el...imi pote spune cineva daca inseamna ceva ???
am visat-o pe bunica(care e moarta de aproape 14 ani ca traia si m-am dus la ea in vizita. am pupat-o si am imbratisat-o plangand ca imi era tare dor de ea . si a sunat desteptatorul
Am visato pe bunica care este moarta de vre-o 24ani.Trebuia so ajut la ceva munca,dupa asta ma pus la masa sa maninc si bunnelu era la masa bea bere si el este mort.ce ar însemna?


Citeaza mesajul

Galina

GalinaLocatie necunoscuta

am visat ca tatal meu care e mort de 2 ani,era acasa era bolnav si totii stiam ca va muri si ne pregatea pt inmormantarea lui inclusiv el...imi pote spune cineva daca inseamna ceva ???
am visat-o pe bunica(care e moarta de aproape 14 ani ca traia si m-am dus la ea in vizita. am pupat-o si am imbratisat-o plangand ca imi era tare dor de ea . si a sunat desteptatorul
Am visato pe bunica care este moarta de vre-o 24ani.Trebuia so ajut la ceva munca,dupa asta ma pus la masa sa maninc si bunnelu era la masa bea bere si el este mort.ce ar însemna?


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 21 la 30 din : 35 posturi