Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


 Alina

AlinaLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
cred ca el vrea sa fie cu tine


Citeaza mesajul

flore .

flore .Locatie necunoscuta

Tatal meu a murit acum 3 saptamani si 2 zile . fix de sfanta marie . ziua lui a fost duminica trecuta . facea 51 de ani . si am visat k, asa mort cum e, la sunat pe fratele meu si ia spus ce sa faca cu cva acte de la firma(tata avea o firma de paza si fratele meu a preluat`o) si chestii de astea. oare ce vrea sa insemne ? ...


Citeaza mesajul

rodica

rodicaLocatie necunoscuta

DESTIN! PARCA ERA LA CASA DE COPII UNDE AM CRESCUT, DEODATA A VENIT UN OM SI IMPUSCA TOTI COPIII, EU FIINDU-MI MILA AM LUAT UN COPIL IN BRATE, LA UN MOMENT DAT MI-A APARUT UN OM IMBRACAT IN ALB SI MI-A SPUS PERSOANA PE CARE O VEI CUNOASTE VA FACE UN GEST NOBIL,ATUNCI EU AM INTREBAT DAR DE UNDE STII, MI-A MAI SPUS CINEVA DAR NU AM CREZUT ATUNCI EL MI-A ARATAT A RIDICAT MANA SI MI-A ARATAT DE LA CER,AM AJUNS UNDEVA UNDE ERAU FLUTURI ALBI EU MAM BUCURAT DAR EL A ZIS NU E PREA PUTIN , AM MERS SI AM AJUNS PE O POTECA INTR-O PARTE SI IN ALTA ERAU NUMAI FLORI DE TOATE CULORILE, ATUNCI MI-A SPUS SARUTA PAMANTUL SI MULTUMESTEI LUI DUMNEZEU CA IN SFARSIT TI-AI GASIT LINISTEA, ATUNCI EU AM SARUTAT PAMANTUL I-AM MULTUMIT SI SIMTEAM CA IMI PLINGE SUFLETUL DE BUCURIE, CERT ESTE CA IN VIS NU VORBEA OMUL CARE ERA IMBRACAT IN ALB CI O VOCE! STIE CINEVA SA TALMACEASCA VISUL ACESTA? MULTUMESC FRUMOS!


Citeaza mesajul

corina

corinaLocatie necunoscuta

L-am visat pe tatal meu care e mort ca venise de la munca si manca cu foame un senvis iar eu iam zis sa imi dea si mie , am muscat foarte putin ca zicea ca ii e foarte foame chiar sunt speriata ca din cate stiu e avertizare de boala sau necaz ma poate sfatui cineva multumesc


Citeaza mesajul

Ch

ChLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
nu cred ca trebuie sa te alarmezi asa tare, sa te sperii ca vei muri.... poate era doar un semn ca el ti-e alaturi (in sensul bun). Si eu il visez pe tata, decedat de abia 3 luni, dar sincer ma bucur de asta. Nu-mi vorbeste niciodata dar ma mangaie parinteste sau imi zambeste. E un semn al dorului ce il simt si vreau sa cred ca el e langa mine de acolo de unde este si ca-mi poarta de grija! Eu zic sa nu iei motamo ce visezi ci sa te bucuri ca macar prin intermediul viselor il vezi, ii vorbesti si il simti aproape!


Citeaza mesajul

claudia

claudiaLocatie necunoscuta

L+am visat pe tatal meu care e decedat de 10 an ca era ranit la cam si ami spunea sa ai dau o farfurie de ciorba pt a manca si pe mama mea care era langa el aceasta an realitate traieste dar e bolnava psihic


Citeaza mesajul

layea claudia

layea claudia Locatie necunoscuta

L+am visat pe tatal meu care e mort de 10 ani ca ami cerea o farfurie de ciorba si am visat+o si pe mama care an realitate traieste ca era langa el


Citeaza mesajul

roxy

roxyLocatie necunoscuta

am visat ca eram intr-o statie de autobuz si a venit tatal meu care este mort si mi-a dat niste bani.Mi-a spus ca ma iubeste si ca ii este tare dor de mine si a plecat dupa ce i-am spus si eu acelasi lucru.
am visat ca vorbeam cu bunicii din partea mamei,si ma plimbam cu ei cu masina,vorbeam despre banii,mereu ii visez.
Eram la o immormantare si sus pe un scaun statea bunicul meu din partea mamei si fiecare ii dadea bani dar el nu vorbea.Cand i-am dat eu bani mi-a spus,,multumesc,, Ce insamna?
i-ai dat pe cineva din fam ta foorin,cineva va muri de curand ion familia ta.


Citeaza mesajul

roxy

roxyLocatie necunoscuta

Am visat azi noapte pe tatal meu(a murit acum 1 an),era vesel si zicea ca pleaca undeva,nu mai retin.I-am zis ca vreau sa merg si eu si mi-a zis ca peste 3 ani.Eu atunci i-am zis ,cand?Si mi-a zis :bine ,peste o luna.Ce se intampla?O sa mor peste o luna?Ce trebuie sa fac,ca sa nu se intample acest lucru?Am 48 de ani si as vrea sa mai traiesc.Ce-i de facut?
nu te panica Maria si incearca sa uiti,treci pe la biserica si zii preotului.si vei trece peste asta


Citeaza mesajul

Anonim

AnonimLocatie necunoscuta

am visat ca eram intr-o statie de autobuz si a venit tatal meu care este mort si mi-a dat niste bani.Mi-a spus ca ma iubeste si ca ii este tare dor de mine si a plecat dupa ce i-am spus si eu acelasi lucru.
Tatal tau te iubeste foarte mult...cateodata se intampla si adevarat....oameni vad niste oameni care sunt deja mosti de cativa ani si de ex. aveau in mana o batista...iar cand ii dezgroapa vede batista care o purta prin lume...asta insemna ca d-zeu l-a trimis inpoi pe pamant pt a se mantui.....tatal tau s-a reintors pt a te mai vedea...si vrea sa-ti arate si tie


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 11 la 20 din : 35 posturi