Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 593 de subiecte si 1640 postari foarte interesante.

Cautare forum


cioanca tudora

cioanca tudoraLocatie necunoscuta

Am visat ca eram pe maginea unei gropi si pupam pe mini o femeie doctor si multumeam pentru ce a facut pentru mine si plangeam


Citeaza mesajul

Florin

FlorinLocatie necunoscuta

am visat ca eram pe maginea unei gropi si pupam pe mini o femeie doctor si multumeam pentru ce a facut pentru mine si plangeam
PROBABIL CA DACA AI VREO BOALA IN FAMILIE UN DOCTOR BUN VA VA VINDECA.


Citeaza mesajul

Ana-greieras

Ana-greierasLocatie necunoscuta

Eu am visat aseara k aveam un pisic roz mic si pufos, cuminte si incercam sa.l pazesc d o alta pisica tarcata. Apoi fugeam cu pisicul roz si cu sora mea cu niste lifturi. Apoi peisajul se schimba brusc, pisicul roz devine crem, iar eu aveam senzatia k il primisem din strainatate. Sincer m.am trezit f tulburata..


Citeaza mesajul

ana

anaLocatie necunoscuta

Salut,am si eu o intrebare in legatura cu cel mai ciudat vis de-al meu.Nu demult m-am intors de la mare,aproximativ cu o luna in urma si am si intilnit acolo un baiat de care m-am indragostit pur si simplu,nu-l mai pot uita...de la inceput mama mi-a atras atentia si mi-a spus ca el se uita foarte mult la mine,dar eu nu indrazneam sa ma uit la el pentru ca era mai mare ca mine,cel putin cu 4-5 ani dar apoidupa ce ne-am intersectat privirile pentru prima data am simtit un sentiment unic...pe care nu l-am mai avut pina acum,el era chelner la restaurantul la care mergeam noi mereu.Si de cind am venit acasa,au trecut ceva zile si l-am visat de vreo doua ori,apoi am visat acea mare de acolo,era linistita si albastra,apoi iar si iar visez ca sunt in acel restaurant chiar daca eu nu m-am gindit la asta.Doar o data am visat ca eram intr-un bar necunscut si stateam pe scaun cind acel baiat era si el si tot ne uitam din cind in cind.Va rog sa-mi spune-ti daca stiti ce inseamna asta,nu mai pot scapa de acest vis..mereu si mereu il visez.


Citeaza mesajul

mari

mariLocatie necunoscuta

Ma casatoream cu un barbat ce sa spanzurat in noaptea asta am visat ca trebuia sa ma casatoresc cu un barbat care acum e mort ptr. ca in urma cu 1 an sa spanzurat.erau si parintii lui de fata si multa lume.acest barbat era vecinul meu,a fost coleg cu mine la scoala.


Citeaza mesajul

Procontrol

ProcontrolLocatie necunoscuta

Am visat ca deschisesem un site cu vise si aici erau tot felu de inapti mental care gaseau semnificatii in vise CE SEMNIFICA ASTA HELP


Citeaza mesajul

ezoterismfan

ezoterismfanLocatie necunoscuta

Am visat ieri ca m-am basit si azi m-am basit a fost exact ca in vis Mai intai am simtit o presiune in matul gros si dupa circa 4-5 secunde O bula de aer am presimtito cum iese prin rect in cur si sa antamplat exact ca in visurile mele


Citeaza mesajul

mesaj

mesajLocatie necunoscuta

Ezoterismfan si procontrol in lumea viselor voastre sa auzit de respect si bunul simt?Sau cel putin in realitatea in care traiti?


Citeaza mesajul

Teodora

TeodoraLocatie necunoscuta

Bunicul meu a murit in vara asta,pe 17 iulie.Mie imi place de un baiat,asa ca am vrut sa stiu ce sot voi avea.Am visat slujba intr-o biserica msi k am cumparat aiasma,apoi cand ma intorsesem acasa,era bunica-miu acolo(IN VIS).In vis zisese k inviase pt 2 ore,k a ajuns in Rai,iar apoi nuj cum i-am zis k dk stie destinul meu,sa-mi zik sotul,cati copii si cati ani traiesc.A zis k nu poate sa-mi ica,dar eu ma milogeam de el,iar apoi m-am trezit in Ceruri si prima data a vzt pe un baiat in globul de cristal,adik baiatul pe kre il plac akm.Apoi a venit un batran dintr-un scaun de lemn si mi-a citit in palma.Voi trai 72 de ani.Faza cu copilul o stiu pt k mi-a citit matusa-mea in palma si a zis k o sa am un copil..Nuj ce insmn.Ajuta-tima.Asta insmn mult pt mn[-o<[-o<[-o<


Citeaza mesajul

ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

Bunicul meu a murit in vara asta,pe 17 iulie.Mie imi place de un baiat,asa ca am vrut sa stiu ce sot voi avea.Am visat slujba intr-o biserica msi k am cumparat aiasma,apoi cand ma intorsesem acasa,era bunica-miu acolo(IN VIS).In vis zisese k inviase pt 2 ore,k a ajuns in Rai,iar apoi nuj cum i-am zis k dk stie destinul meu,sa-mi zik sotul,cati copii si cati ani traiesc.A zis k nu poate sa-mi ica,dar eu ma milogeam de el,iar apoi m-am trezit in Ceruri si prima data a vzt pe un baiat in globul de cristal,adik baiatul pe kre il plac akm.Apoi a venit un batran dintr-un scaun de lemn si mi-a citit in palma.Voi trai 72 de ani.Faza cu copilul o stiu pt k mi-a citit matusa-mea in palma si a zis k o sa am un copil..Nuj ce insmn.Ajuta-tima.Asta insmn mult pt mn[-o<[-o<[-o<
Este un vis foarte frumos. Trebuie sa va bucure în primul rând faptul ca doleanţa DVS este auzita şi vi se da raspuns (mulţi se roaga şi vor sa cunoasca, dar nu toţi primesc raspuns). Înainte de a povesti un vis merita sa cunoaşteţi, ca este important de memorizat ceea la ce v-a atras atenţia, ce v-a uimit, precum şi direcţie – sus, jos, lung –scurt, la culori, lumina – în biserica ardeau lumînari sau erau stinse. Visurile însemnate scrieţi-le pentru a excava (a sorbi) ulterior cunoştinţe şi a învaţa sa le talmaciţi. Deci, încercam a talmaci din ceea ce avem. DVS aveţi ajutor (raspunsul) din ceruri, probabil de la un sfânt sau prin intermediul bunicului (batrînul, nu conteaza ca nu-l cunoşteaţi).Aghiasma, daca era de culoare stravezie în vis, semnifica ceva curat, poate fi şi sanatate. Bisrica vazuta dinafara –o schimbare buna. Slujba în cazul dat poate semnifica rugaciunea (cerinţa) DVS. Faptul ca baiatul se afla în glob de cristal poate sa semnifice relaţii curate, om curat la suflet (cristal), iar singur globul – vocaţie, aplecare. Palma semnifica soarta (destin). Cifele mai degraba indica perioada în care se pot întîmpla evenimentele – 7+2= 9 luni, 9 saptamîni, 2 ani şi 7 luni, ele pot juca în diferit mod. Şi, totodata pot indica şi vîrsta, dar mai degraba va fi I variant.De obicei despre aşa evenimente noi, oamenii suntem informaţi de mai multe ori. Bafta .


Citeaza mesajul

  Urmatoarele 10

Afisare de la 1 la 10 din : 34 posturi