Forum oniromantie

Participa si tu la discutie Avem 594 de subiecte si 1641 postari foarte interesante.

Cautare forum


ecaterina

ecaterinaLocatie necunoscuta

Salut,mie sincer de trei zile imi place mult de un baiat si nuaptea trecuta am visat ca eram la scoala si o profesoara ne punea sa mimam iontul el a iesit inaitea mea si a facuto pe urma si eu am facut asta dar nu mi-a reusit prea bine dupa aceea imi amintesc ca ne-am certa si apoi am iesit(doar eu) in curte doar ca nu era curte pe care o stiam era un camp cu iarba verde si scoala il incojura practic dadand forma de patrat, acolo erau mai multi colegi si era si el , m-am dus catre ei dar cineva dintre ei ma vertizat sa nu o fac, desogur eu nu am ascultat si m-am trezit inconjurata de colegi acestia aveau ochi rosi numai el nu ii avea si nu vroia sa se apropie de mine statea in spatele grupului.Pana la urama, grupul de colegi era vampiri si acestia ma cam alergau, eu defiecare data cand ma ajungeau le puneam piedica si , singurul care nu venea dpa mine era tot baiatul de care imi place mie. la un moment dat am plecat de la scoala si am mers la o cafenea, acolo ra si el cu un prieten de-al nostru , a venit la mine si si-a cerut scuze apoi mi-a spus ca ma avertizat sa nu ma apropi de ei, dupa aceasta ne-am asezat la o masa si eu am inceput sa plang intre timp el ma luase in brate si prietenul nostru nu prea ne baga in seama (intrase pe net de pe un laptop). Si cam asa a fost visul meu de noaptea trecuta cine poate sa ma lumineze si pe mine cu o semnificatie a lui sa trimita un comentariu va rog . P.S. stiu ca pare cam ca o poveste dar credeti-ma asta am visat si de o zi caut numai dictionare de vise.:) PA!!! :)
De la începutul visului - a mima semnifica ceva nesincer, mai mult aceasta semnificaţie i se atribuie baiatului (dânsului îi reuşeşte mimarea), dar...ulterior va certaţi, iar a se certa e o convorbire, împacare, adica ceva invers. Faptul ca în curte era iarba verde şi patratul semnifica caractere compatibile (daca reuşiţi sa va faceţi prieteni, poate ieşi ceva frumos - relaţii frumoase). Mult conteaza ce visuri aveţi –directe sau indirecte, adica pers. cu visurile directe, daca plâng în vis – plâng şi în realitate şi invers) deaceea vedeţi cum e cu plînsul. Faptul ca v-a luat în braţe, pot fi relaţii – depinde cum va simţeaţi – comod, incomod, aşa vor fi şi relaţiile. Daca aveţi visuri directe - plânsul poate completa şi luatul în braţe, adica în acest caz relaşiile se pot termina cu plâns. Nu va grabiţi, mai analizaţi. Dar daca aveţi visuri indirecte (eu de ex. daca am luat nota negativa – e totul invers - voi lua note f. bune) ve-ţi avea bucurie. Vor mai fi şi visuri. Bafta şi noroc.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

cand visez ca afli ca sti inselata de sot
Acelaşi lucru şi la DVS. Mult conteaza ce visuri aveţi –directe sau indirecte. De ex. daca a-şi fi visat eu - cu visurile inirecte , visul ar semnifica relaţii fidele, devotament. Bafta.


Citeaza mesajul

miky

mikyLocatie necunoscuta

Buna,am avut un vis f ciudat!am visat,ca in vasul de wc erau o gramada de viermi!rog,raspunsuri!


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

buna,am avut un vis f ciudat!am visat,ca in vasul de wc erau o gramada de viermi!rog,raspunsuri!
Aveţi grija de sanatatea memrilor familiei DVS. Verificaţi starea sanataţii- ivestigaţii medicale la timp. Autosugestionaţi-va ca în visul urmator sa-i spalaţi cu apa, sa se duca. Sanatate şi succese.


Citeaza mesajul

miky

mikyLocatie necunoscuta

Am visat ca eram cu tatal meu si adunam multi struguri negri!erau copti si aproape stricati!


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat ca eram cu tatal meu si adunam multi struguri negri!erau copti si aproape stricati!
E bine. O sa aveţi ceva venituri, bani nu conteaza în cazul dat culoarea. Bafta.


Citeaza mesajul

petronela

petronela Locatie necunoscuta

Am visat o prietena din copilarie ream intro casa si erau multe rufe murdare si curate si vroiam sa scap de acolo printrun geam si un cos mare de prune coapte dar erau si jumatati.


Citeaza mesajul

Ecaterina

EcaterinaLocatie necunoscuta

am visat o prietena din copilarie ream intro casa si erau multe rufe murdare si curate si vroiam sa scap de acolo printrun geam si un cos mare de prune coapte dar erau si jumatati.
O sa intervina în viaţa DVS nişte noutaţi, schimbari din trecut. Casa – relaţii.Rufe murdare şi curate – aşa vor fi şi evenimentele , curate şi murdare. Faptul ca ieşeaţi de acolo – ieşire din situaţie, coşul plin – n-o sa fiţi în pierdere, posibil sa redobîndiţi ceva, posibil în legatura cu acest eveniment (situaţie). Bafta.


Citeaza mesajul

miky

mikyLocatie necunoscuta

Am visat crengute de brad impodobite ca si la nunta,si un horn de soba f frumos si inalt


Citeaza mesajul

marinasufletel

marinasufletelLocatie necunoscuta

Salut am visat ca se facea noapte si eram la inmormintarea unui consatean ft bogat deodata au aparut niste dansatori ce dansau dansuri populare apoi am intrat in curtea raposatului si fiul lui nea servit cu un pahar de vin il lauda ft mult apoilume multa deodata mam trezit in patul meu si parca soacramea raposata si ea imi dadea pumni si eu ei apoi mam trezit brusc


Citeaza mesajul

Anterioarele 10   Urmatoarele 10

Afisare de la 21 la 30 din : 34 posturi